„Byl jsem mile překvapený, kolik lidí na trati bylo,“ svěřil se bronzový medailista Petr Dlask. „Při průjezdech tím atletickým stadionkem vládla skvělá atmosféra. Když jsme jeli lesem, úplně jsem se zpět na atleťák těšil. Lidé tam řvali, povzbudilo to a zahřálo.“

Událost si nenechala ujít ani řada známých osobností kolínského sportu. Hokejista Václav Čtvrtečka se dokonce ve žluté vestě ujal role jednoho z pořadatelů v cíli. Nechyběl dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Miloš Fišera, cvičitelka aerobiku Jana Jeřábková, fotbalová hvězda z nedávného silvestrovského derby pražských „S“ Zdeněk Čáp.

Jezdci domácí stáje Scott Scania team Kolín se v popředí výsledkové listiny neobjevili. Ani se to nedalo očekávat. Svůj úkol měli především junioři, jimž šlo o nominaci na světový šampionát.

„Tomáš Paprstka se neustále pohyboval spolu s Polnickým, z juniorů byli nejlepší. Nominace na svět by Tomášovi neměla uniknout,“ řekl kouč mladého borce a zároveň ředitel mistrovství Jan Slavíček.

Nejlepší senior kolínského týmu Filip Eberl se na trati držel poblíž juniorského kolegy Dana Veselého. Že by úkol, aby mladšímu soupotníkovi pomohl? „Ale ne. Filip měl hned v prvním kole pád a už se víc dopředu nedostal,“ vysvětlil Slavíček.

Sám byl jako šéf s průběhem akce nadmíru spokojen. „Jsem hlavně rád, že přišlo hodně diváků. Byl to super závod,“ řekl Slavíček. „Psychicky jsem ale úplně vyčerpanej. Ta organizace, to bylo obrovské napětí,“ dodal.

Jan Ivan

Více o sobotní akci v Kolíně čtěte vpravo od tohoto článku v rubrice "Související články".