„Od hlavního závodu, který startuje deset minut před jednou hodinou odpolední, si slibuju mimořádnou podívanou. Bude to divácky atraktivní. Zasněžená a promrzlá trať slibuje vyrovnané výkony a balík jezdců vpředu. Úžasný boj o titul šampiona,“ řekl šéf organizačního štábu akce Jan Slavíček.

Mistrovství republiky významně podpořila kromě soukromých subjektů i kolínská radnice. A její první muž se na sobotní podnik hodně těší. Starosta Jiří Buřič se sice radši než na kole sveze na motorce. Když má ale možnost, cyklokros sleduje. „Na televizi se moc nedívám, ale když už si v zimních měsících pustím nějaký sport, jsou to skoky na lyžích nebo cyklokros,“ tvrdí Buřič.

Je pro město Kolín nějakým způsobem důležité, že se letošním mistrovství republiky v cyklokrosu koná právě tady?

Takový šampionát rozhodně není v Kolíně každý rok. Ať už v jakémkoliv odvětví. Město má možnost vstoupit ve známost, bude se o něm psát, bude tady televize. A je to také ideální možnost, jak motivovat ke sportu mládež.

Podporuje Kolín takovou akci?

Určitě aspoň morálně. Jinak město Kolín ze svého rozpočtu vydává na sport každý rok značné finanční prostředky.

Přijdete se na závod podívat?

Předpokládám, že ano. Mám také možnost předávat vítězům jednu z cen, takže se těším.

Budete mít ve startovním poli nějakého svého favorita?

Ne, to ne. Já si počkám, až ty kluky uvidím. Pak si vyberu.

Co vy a aktivní sport? Fungovalo někdy tohle spojení?

Vrcholový nebo závodní sport jsem nikdy nedělal. Ale zároveň nejsem z těch, co by vydrželi dlouho v klidu. Takže mám rád běh na lyžích, zahrál jsem si i fotbálek. Hlavně jsem však vášnivý motorkář.

Máte nějaké odvětví vyloženě v oblibě? Že se na něj rád podíváte?

Volný čas hodně věnuju své motorkářské vášni. Když už televize, tak anglická fotbalová liga nebo třeba vrcholná atletika na olympijských hrách. A v zimních měsících občas skoky na lyžích nebo cyklokros.

Jan Ivan

Více o sobotní akci v Kolíně čtěte vpravo od tohoto článku v rubrice "Související články".