„Chtěl bych získat alespoň dvě medaile,“ řekl šéf pořádající stáje Scania Apache team Kolín Jan Slavíček. „Největší šance mají Paprstka, Friml, Veselý a Rajchart.“

Jde o závodníky v kategoriích kadetů a juniorů. Před čtrnácti dny všichni v Kolíně absolvovali týdenní soustředění a testovali trať. „Bylo to náročné, dostali jsme zabrat,“ řekl Dan Veselý, jezdec z Červených Peček. Mladíci si do závodu shodně velice věří.

Ostrý test mají před sebou i pořadatelé. Slavíček chce příští rok kandidovat na pořádání seniorského mistrovství republiky. „Proto jsme trať zavedli na atletický stadion. Bude to tam přehlednější pro přenos České televize, přál si to i reprezentační trenér Petr Klouček,“ řekl Slavíček.
Na startu budou i kolínští jezdci v mužské kategorii. Specialisté na horská kola Eberl, Hlaváč a Sáblík by byli spokojeni s umístěním v první desítce.

Mlynářovi trať vyhovuje


Své prvenství z loňska přijede do Kolína obhajovat Zdeněk Mlynář, který v minulé sezoně dokázal celkově ovládnout i celý Český pohár.
„V Kolíně závodím rád,“ řekl Mlynář. „Trať je tam vždy perfektně připravená. A hlavně je rychlá, což mi maximálně vyhovuje. Podklad je písčitý, takže se nedělá bláto a pořádně to jede.“

Oproti loňsku prošel okruh změnou a nově vede přes atletický stadion. Tam by měl být závod přehlednější pro diváky a hlavně by měl splnit všechny parametry pro budoucí možnost pořádat mistrovství republiky. Trať tak bude ještě o něco rychlejší. „Tak to je jedině dobře,“ usmál se Mlynář.

V době vzniku tohoto povídání sám netušil, v jaké dorazí do Kolína formě. Při závodě v Holých Vrších u Mladé Boleslavi se totiž nepříjemně zranil. „V jednom ze sjezdů tam byla ledová plotna překrytá blátem. Já si jí nevšiml a byl z toho nepříjemný pád,“ líčí Mlynář.

Dál nemohl pokračovat. „Diagnóza zní: zhmoždění napřimovače bicepsu,“ prozradil zkušený cyklista, jemuž se daří i v letních silničních závodech. „Úplně v pořádku zatím nejsem, ale už jezdím. Bohužel to není stoprocentní.“

Přesto by rád obhájil celkové prvenství v Českém poháru. „V Kolíně nebo v Podbořanech by to chtělo pořádně zabodovat, abych se pak v klidu mohl připravit na mistrovství republiky,“ řekl Mlynář.