„Trať ale bude o něco jiná. Zatím nepovede přes atletický stadion. Tam peloton zavedeme až za těch čtrnáct dnů,“ řekl šéf stáje Scania Apache team Jan Slavíček.

O co v sobotu 1. prosince půjde? Mistrovství republiky mají v Kolíně veteráni. A kolínský klub zároveň pořádá náborový závod mládeže. „Já na startu nebudu. Vůbec nemám čas trénovat,“ odmítl boj o medaile Slavíček. „Bude nás reprezentovat Michal Čepička i někteří další.“

Bezproblémové pořádání letošních závodů směřuje k jasnému cíli pro příští sezonu: získat po letech do Kolína mistrovství republiky mužů.

„Bylo by to skvělé. Naše město by se na mapě zase o něco více zviditelnilo,“ řekl známý kolínský lékař a senátor Jan Rakušan.

Slavíček chce o pořadatelství šampionátu usilovat. „V roce 2010 bude v Táboře mistrovství světa. Tam to půjde těžko. Ale velkou naději vidím pro leden 2009,“ prohlásil včera zapálený cyklistický funkcionář. I proto se dohodl s atlety, aby část trati mohla být na jejich stadionu. „Pro přehlednost to žádá televize i reprezentační kouč,“ řekl Slavíček.