„Spokojenost je určitě velká. Čekal jsem, že mi trat bude sedět, protože byla dost technická a hravá. Nevěděl jsem jak pojedu, letos jsem žádný dlouhý závod nejel. Třetí místo je úspěch i proto, že jsem se na závod nijak speciálně nepřipravoval. Soustředím se hlavně na závody cross country, i to je důvod proč si výsledku víc cením,“ řekl dvacetiletý jezdec kolínské stáje Remerx Cycling Team.

V průběhu závodu jste se dokonce pohyboval na první příčce. Věřil jste si, že by to mohlo vyjít na zlato?
Do první poloviny závodu jsem měl náskok. Nejel jsem na maximum, počkal jsem na Pavla Boudného a jeli jsme spolu. Pak mi v jednom z výjezdu lehce poodskočil a náskok zvyšoval. Já si zatím hlídal druhé místo.

Nakonec z toho ale bylo třetí místo. Došly vám v závěru síly?
Pět kilometrů před cílem už jsem neměl tolik síly, přeci jen závody cross country jsou o polovinu kratší. Dojel mě Michal Bubílek a už jsem ho nestíhal.

Ale přesto je to umístění, které čekal málokdo. Jak jste odhadoval své šance vy osobně?
Osobně jsem si věřil na první pětku. Konkurence se sjela opravdu velká. Výhoda byla délka tratě 67km v čase okolo 3 hodin, což je na maraton poměrně málo. Na druhou stranu to vyrovnávala technika a velké převýšení.

Kam řadíte tento úspěch?
Rozhodně třetí místo patří zatím mezi největší úspěchy. Forma jde stále nahoru, tak doufám, že výraznější výsledky přijdou hlavně v cross country.

Několikrát jste říkal, že maratony vůbec nejezdíte. Nezměníte nyní názor a nebudete se mu víc věnovat?
Zatím zůstanu u cross country závodů, jsou kratší, zábavnější a atraktivnější. Navíc dlouhé maratony jezdí starší a zkušení borci. Dokud to půjde, zůstanu u biků a maratony beru jako doplněk v tréninku.

Jak moc byla trať náročná?
Den před závodem hodně pršelo. Trochu jsem se bál jak to bude ráno vypadat. Naštěstí bylo krásně, i přes to jsem volil hrubší galusky i kvůli defektu. Velká část okruhu vedla po singletracích, každý tak jel na co má.

O víkendu se chystáte na závod světového poháru v cross country, který se jede v německém Offenburgu. Jaké jsou vaše vyhlídky?
Sice nemám dobrou pozici na startu, takže se budu snažit prokousat se co nejvíc dopředu. Možná že v pátek zkusím novinku na Světovém poháru atraktivní sprinty. Z mistrovství maratonu jsem se zotavil celkem rychle a cítím se dobře.

Jak jste zatím spokojený s dosavadním průběhem sezony, kde jste odjel devět závodů?
Ze začátku sezony jsem se potýkal s technickými problémy, teď už je vše sladěno tak, jak má a kolo funguje perfektně. Zatím mám odjeto devět závodů. V zimě jsem absolvoval několik zimních triatlonů s konečným výsledkem 3. místa na ME. Zatím nejlepší úspěch je 6. místo v Českém poháru cross country v Aši v kategorii Elite.