Máte za sebou další cyklokros v Kolíně. Jak jste spokojen s tím posledním, který se v Borkách jel v sobotu?
Co se týče sportovní kvality, tak určitě. Konkurence se sešla slušná. I trať byla výborná.
Překvapilo vás něco?
Určitě zájem města. Chtěl bych touto cestou poděkovat místostarostovi Hoffmanovi a senátorovi Rakušanovi. Zájem ze strany města je opravdu velký.
A co vás ještě potěšilo?
Že byli spokojení rozhodčí. Byli zde zástupci cyklokrosové komise, aby zjistili, jaká je trať. Jak vypadá. A byli spokojeni. Také mě potěšil fakt, že o cyklokros v Kolíně je zájem i mezi firmami. Zájem začíná růst, což je předpoklad toho, dělat v Kolíně pořádný cyklokros.
Vaše stáj získala v rámci mistrovství České republiky jednu bronzovou medaili. Vy jste chtěl před závodem dvě. Takže spokojenost či nikoliv?
Chtěl jsem dvě, ale podle průběhu jsem spokojený i s tou jednou. Myslel jsem si, že jeden z dvojice kadetů Veselý – Paprstka získá medaili. Ale Veselého vyřadila jedna chyba ze hry. Spadnul a první tři mu odjeli na takovou vzdálenost, že na tak rychlé trati byl problém to dojet. Paprstka byl zraněný. Měsíc netrénoval. To se na jeho výkonu projevilo.
Netajíte se tím, že byste chtěl příští rok v Kolíně pořádat i MČR v kategorii mužů. V sobotu to měla být další z příprav a zkouška toho, jestli jste schopni tento podnik pořádat. Jaké jsou ohlasy po víkendu?
Vše proběhlo bez sebemneších zádrhelů. Byl tam mezinárodní rozhodčí, který udělal zápis a neshledal žádné zádrhely. Je tady výborné zázemí na fotbalovém stadionu. Trať je taky bezproblémová.
Co říkáte sobotní divácké náštěvě?
To je jediné, co mě mrzí. Lidí chodí málo. Už nevím, co pro ně máme udělat. Přitom ty závody děláme i pro ně. Teď se to přesunulo i na atleťák, aby to bylo přehlednější. Asi byli po vánočních nákupech. Je to škoda, protože tady byli skvělí jezdci.