V jihočeské Kaplici měl na trati velké problémy a body připsal pouze za devátou a osmou příčku. „Hůř jsem v českém mistráku snad nikdy neskončil,“ řekl Jiří Čepelák. „Ztráta na vedoucího Zarembu v průběžném pořadí šampionátu ale není naštěstí nijak propastná, určitě se s tím dá něco dělat.“
V první jízdě se loňskému vicemistrovi nevydařil start, navíc měl kolizi s Blábolilem při níž poškodil kotouč přední brzdy. „Musel jsem počkat, až celé pole projede a začínal vlastně z posledního místa,“ líčil Čepelák. „Probojoval jsem se na devátou příčku, což bylo za daných okolností zřejmě maximum.“
Ve druhé jízdě se krátce dostal dokonce do vedení, jenže chyba vzápětí zapříčinila pád. „Zadním kolem jsem zachytil za železný rám reklamního panelu a byla z toho dost nebezpečná situace. Naštěstí jsem vyvázl bez zranění,“ popsal Čepelák.
Opět pokračoval bez funkční přední brzdy, propracoval se na sedmou příčku, z níž se nakonec o jednu pozici propadl. „V závěru mi totiž ještě upadla koncovka výfuku a motorka ztratila výkon,“ řekl Čepelák.
Kolínský jezdce startoval i na ADAC Masters v německém Reutlingenu, kde bral osmou a pátou příčku a celkově skončil těsně čtvrtý. „Teď mě čeká švýcarský mistrák a pak už pokračování domácího šampionátu v Holicích,“ prozradil Čepelák.

(Jan Ivan)