PKS Okna Žďár nad Sázavou – TJ Slavoj Český Brod 1:6

Sobotní utkání třetího kola mezi Českým Brodem a Žďárem se hrálo nezvykle v hale. „Domácí družstvo podalo s předstihem návrh na změnu specifikace utkání," prozradil českobrodský Martin Janík.

Celé utkání začalo vcelku vyrovnaně. „První dvojice probíhala bod za bod, až do stavu 8:8, kdy domácí přišli s nevynucenou chybou a tak jsme pak první dvojku hladce vyhráli," zmínil Janík.

První ztracený bod domácí příliš netěšil a tak do další dvojice vstoupili ještě s větší vervou. „Domácí se dostali do několikabodového vedení a tak jsme prohráli první set," konstatoval Martin Janík.

Český Brod se ale nenechal zastrašit a další dva sety už byly opět pevně v jeho rukách. „Začali jsme opět hrát svoji hru a výsledek jsme si pohlídali," dodal českobrodský Janík.

Hosté dali jasně znát svou převahu už během soubojů trojic. Obě s přehledem vyhráli. „Byla znát naše zkušenost z loňského roku,"
hodnotil Martin Janík.

I vložená dvojice byla v režii Českobroďáků a tak hosté pátým bodem získali jistotu, že ze Žďáru nad Sázavou bez bodu neodjedou.
O jediný bod přišel Český Brod v souboji jednotlivců. V něm se střetl českobrodský Janík s českým reprezentantem Hronem v dresu domácích. „Bylo to celkem jednoznačné, Hron si své vedení pohlídal a hladce vyhrál," shrnul právě poražený Janík.
Do zápasu otočených trojic nastupovali domácí ve vlažném tempu, a tak hosté z Českého Brodu po výhře i v této části celého utkání ukončili zápas. „S dnešní předvedenou hrou a s výsledkem jsem spokojen. Výborný výkon předvedl Petr Voldřich, který dominoval hlavně ve vložené dvojici," zmínil se Martin Janík.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Červenka, Chuchla, Janík, Kaděra, Petřina, Voldřich.

Další důležité body do tabulky první ligy nohejbalu mužů bude moci Český Brod získat už zítra To se na domácím hřišti od druhé hodiny odpolední střetne s Přerovem.

Martin Šnajdr