Podle něj by jeho svěřencům neměl téměř šestikilometrový okruh s převýšením 145 metrů vadit. „Když má závodník formu, zajede dobře všude,“ ptýlí Slavíček obavy.
V elitní kategorii se mezi favority řadí především Filip Eberl. Letos už stál třikrát v domácím šampionátu na stupních vítězů a měl by svou formu potvrdit. A své letošní maximum, čtvrté místo, touží vylepšit jeho parťák Václav Hlaváč. „Má motivaci jako hrom,“ přikyvuje Slavíček. Společně s elitou vyjedou na trať i jezdci do 23 let. A tam Kolín sází na dvojici Sáblík – Pešek.
Mezi juniory patří k želízkům v ohni Jakub Friml, který vyhrál závod slovenského poháru. „Uvidíme, jak se popasuje s českou špičkou,“ komentuje Slavíček.
V juniorkách se pak soustředí pozornost na Markétu Sládkovou.
Vícenásobné zastoupení na medailových pozicích se očekává v kategorii kadetů. Tomáš Paprstka letos před sebe pustil kteréhokoliv ze soupeřů jen jednou. Ale pozor! Porazil ho pouze stájový kolega Daniel Veselý. „To je silná dvojka,“ upozornil Slavíček a přidává další jméno vysokého favorita. Tedy spíše favoritky. Kadetka Karolína Kalašová zatím vyhrála všechny letošní závody a prvenství by ji tedy nemělo minout.
Kouč Slavíček hodlá nasadit také tři štafety. O jejích složeních ale rozhodne to, zda do party získá „na hostování“ nějakou ženu z elitní kategorie.
Ve Velkých Losinách na bikery čeká těžká trať. Okruh měří 5,7 kilometru a má převýšení 145 metrů. Závodníci elitní kategorie by měli odjet sedm až devět kol. „Zůstali jsme u klasického okruhu. Na některých místech jsou ale vodou vymletá koryta a kameny, takže si závodníci musí najet ideální stopu. Také už od čtvrtka tady trénují,“ poznamenal ředitel závodu Ivan Vavřík.
Velké Losiny a cross country horských kol představuje tradiční spojení, které však může letošním šampionátem skončit. „Letos končíme. Byl by to malý zázrak, kdyby se pokračovalo. Důvodem je časová zaneprázdněnost a finance,“ vysvětloval Vavřík.
Program MČR
Sobota – 9.15: náborové závody, 10.15: žáci I, 11.45: žáci II, kadetky, 13.00: kadeti, 14.30: muži Open, Masters, 16.30: štafety, 17.15: vyhlášení výsledků. Neděle – 9.00: junioři, 11.00: ženy, juniorky, 13.15: muži Elita/pod 23 let, 15.30: vyhl. výsledků.