Do prvního semifinále turnaje se probojovaly nasazené dvojky Martina Bonnerová s Gabrielou Kotvovou a nasazené dvanáctky Veronika Dostálová a Zuzana Mudrová. Tento zápas dospěl po jednoznačných setech na každé straně (21:16 a 13:21) do tiebreaku, kde nejtěsnějším rozdílem 16:14 zvítězila dvojice Bonnerová, Kotvová. Druhé semifinále bylo jednoznačnější: Eliška Gálová s Adélou Machovou (nasazené číslo 1) porazily Františku Vidnerovou se Simonou Valáškovou (nasazené číslo 4) 21:12, 21:12. Druhý jmenovaný pár měl za sebou náročnou cestu až z 2. kola oprav. Semifinále bylo jejich 4. zápasem v řadě a únava v náročném teplém počasí byla znát.
O třetí místo tak nastoupily dvojice Dostálová, Mudrová proti Vidnerové s Valáškovou. Z pomyslné bronzové medaile se po utkání mohly radovat Veronika Dostálová se Zuzanou Mudrovou po výhře 21:11 a 21:13.
Finále, které probíhalo souběžně s utkáním o třetí místo a které sledovalo 50 diváků, bylo třísetové. V prvním setu jasně dominovaly Gálová s Machovou a vyhrály jej na 14 bodech. Druhý set byl velmi dramatický a skončil šťastněji pro Bonnerovou s Kotvovou v poměru 23:21. V rozhodujícím setu se byl opět lepší pár Eliška Gálová - Adéla Machová a vítězstvím 15:11 se staly vítězkami pňovského Gala Cupu.
Konečné pořadí: 1. Gálová, Machová, 2. Bonnerová, Kotvová, 3. Dostálová, Mudrová, 4. Valášková, Vidnerová, 5. – 6. Tomanová, Jarošová a Musilová, Staňková, 7. – 8. Bolková, Slováčková a Marešová, Jiroušková, 9. – 12. Erpsová – Plaubová, Kotrbová – Randýsková, Husáková – Vydrová a Víšková – Suchá, 13. Vodenková – Gergelyová, Voráčková – Bergerová a Missottenová – Kolderová.

(Jan Zvěřina)