O uplynulém víkendu bojovalo 16 nejlepších českých párů o titul mistra republiky v plážovém volejbale. Domácí šampionát hostil místní areál poprvé v historii.
Od sobotního rána byla rozehrána porce třiceti zápasů. Po celý turnaj panovalo velmi teplé počasí, které hráčům rychle ubíralo síly, a šampionát byl tak pro hráče nesmírně fyzicky náročný. V sobotu hráči odehráli 24 zápasů, do nedělního programu postoupilo šest nejlepších dvojic. V neděli si mohli diváci na speciálně připraveném centrkurtu vychutnat posledních 6 duelů.
Účast v semifinále zajistili Petr Beneš s Martinem Tichým. Ti ve třetím kole porazili Josefa Beneše s Michalem Růčkou. Došlo tak na očekávaný souboj bratrů Benešových proti sobě. Navíc v domácím prostředí. „Hrál jsem exhibičně, zároveň jsem však věděl, že bychom měli vyhrát, abychom nespadli do oprav. Nebylo to pro mě ani pro Pepu jednoduché,“ přiznal Petr Beneš.
„Pro mě to bylo zpočátku velmi zvláštní utkání a i svazující. Postupem zápasu jsem se ale uklidnil a byl to pro mě normální zápas,“ řekl Petrův parťák Martin Tichý.
Do semifinále v sobotu postoupili také bratři Robert a David Kufovi. V neděli se pak z oprav do semifinále probojovali Jan Dumek s Přemyslem Kubalou a Michal Bíza s Miroslavem Svobodou.
V prvním semifinále se utkali Petr Beneš a Tichý s Dumkem a Kubalou. Do finále postoupili Beneš s Tichým.
Ve druhém semifinále se střetli bratři Kufovi a Bíza s Kubalou a klání dospělo do zkrácené hry. Z výhry se radoval bratrský pár.
Poražení semifinalisté se následně představili v souboji o bronzové medaile. A stejně jako v sobotu byli úspěšnější bratři Robert a David Kufovi, kteří tak obsadili třetí místo. Čtvrtí skončili Jan Dumek a Přemysl Kubala.
Ve finále se před kamerami ČT a před zaplněnou tribunou pro více než 250 diváků představili Petr Beneš s Matinem Tichým a Michal Bíza s Miroslavem Svobodou. Utkání mělo jednoznačný průběh, Petr Beneš výborně servíroval, Martin Tichý exceloval v poli. Na Bízovi se Svobodou byla patrná velká únava.

(Jan Malý)