Sokol Pečky – Sparta Praha 74:63

Zajímavé utkání velmi dobré úrovně se od úvodního rozskoku lépe vyvíjelo pro Spartu, loňského účastníka naší nejvyšší soutěže. Pražanky si celou první půli udržovaly vedení, které v druhé čtvrtině činilo až deset bodů. Podíl na tom měla přesná střelba trestných hodů, kterých hosté ze sedmnácti střílených, šestnáct proměnili.

Zvrat nastal v druhé půli, domácí kolektiv se vyvaroval zbytečných ztrát, dobře bránil a získal postupně vedení na svoji stranu. Hosté ještě v čtvrté minutě poslední čtvrtiny srovnali na 57:57, ale koncovka utkání patřila Pečkám.

Body: L. Šípová 27, J. Horáková 13, Taucová 11, E. Šípová 9, Faflíková 6, K. Nováková 4, Vavrošová 3, Katrnošková 1. Šestky: 30/19:33/24, trojky: 4:2, fauly: 25:23. Čtvrtiny: 15:21, 18:17, 21:9, 20:16.

Sokol Pečky – Kralupy 80:92 pp

Domácí družstvo v úvodu zápasu pozorně bránilo a úspěšně proměňovalo svoje střelecké příležitosti. Výsledkem bylo jejich třináctibodové vedení po první čtvrtině. S náskokem deseti bodů odcházely domácí basketbalistky do šaten v polovině utkání.

Po změně stran stačily kralupským hráčkám pouhé tři minuty k tomu, aby domácí družstvo připravily o vedení. Z rychlého obratu se Pečky jen těžko vzpamatovávaly.

Když na začátku poslední čtvrtiny hosté vedli o sedm bodů, pozvedla náladu domácího týmu Karolína Vavrošová, která zaznamenala 8 bodů v řadě. Těsné vedení si Pečky udržovaly až do závěru zápasu. V dramatické koncovce se hostům dvě vteřiny před koncem trojkou povedlo vyrovnat a vynutit si prodloužení.

Hned na jeho začátku inkasovaly sokolky tři rychlé koše a o té doby na hřišti existoval pouze tým Kralup.
Po skončení nedělního utkání litoval trenér domácích Zdeněk Švec, že jeho družstvo neudrželo těsný náskok. „Při oddechovém času, patnáct vteřin před koncem jsem děvčatům udělil pokyny jak utkání dovést do vítězného konce. Bohužel takticky jsme to nezvládli a zkušené soupeřky naši taktickou chybu potrestaly,“ litoval Švec.

Body: E. Šípová 20, L. Šípová 19, Vavrošová 17, K. Nováková 10, Taucová 7, J. Horáková 3, Katrnošková 2, Faflíková 2. Šestky: 19/14:29/25, trojky: 4:6, fauly: 20:15. Čtvrtiny: 23:10, 20:23, 8:25, 27:20, prodloužení: 2:14.

1. Aritma Praha 4 4 0 258:214 8
2. BK Kralupy - Junior 4 3 1 363:288 7
3. BK Pliska Studánka Pardubice 4 3 1 338:277 7
4. TJ Sokol Pečky 4 3 1 296:255 7
5. SK UP Olomouc 4 3 1 300:266 7
6. Sokol Nusle 4 3 1 268:237 7
7. SBŠ Ostrava 4 1 3 262:322 5
8. Sparta Praha 4 1 3 268:279 5