Se Sadskou jste letos hráli potřetí a potřetí prohráli. Naposledy o čtrnáct bodů, což je doposud nejvyšší rozdíl. Jaké bude vaše hodnocení zápasu?
Začali jsme dobře. Jenomže pak nám odešli šestky, zejména teda mě. Taky jsme přestali hrát kolektivně.

Mluvil jste o nevydařených šetkách. Vy jste z prvních šesti pokusů snad čtyřikrát minul. To se často nevidí. Byl jste nervózní, nebo co se stalo?
Nervózní jsem nebyl. Ale poprvé jsme hráli s novými míči a já je neměl osahané. Normálně mám osmdesátiprocentní súěpšnost, ale teď to byla tragédie. To snad i Shaquill O´Neal (jeden z nejlepších a nejvyšších hráčů zámořské NBA – pozn. red.) má lepší šestky (smích).

V poslední době patříte k tahounům mužstva. Daří se vám střelecky, dostáváte hodně prostoru na hřišti. Cítíte formu?
Cítím důvěru trenéra. Hraju tak třicet minut za zápas. Hodně mi pomohl zápas v Brně, kde jsme vyhráli a já dal osmnát bodů. Snad mi to vydrží. Ještě bych chtěl říct, že mi víc vyhovuje hrací systém středa – sobota. V lednu jsme hráli jenom jednou týdně a to mi moc nesedí. Potřebuju víc hrát, dostat se do rytmu.

Do utkání nastupujete s nezbytnou čelenkou. Podle čeho je vybíráte?
Podle dresů. Ale převážně je to tmavá nebo bílá. Ale na trénink jich mám asi třicet. Spoustu jich mám od kamarádů, kteří mi je vozí z Ameriky. Kdyby mi teda chtěl někdo udělat radost, ať mi pořídí čelenku (smích).

Všiml jsem si, že často komunikujete s Američany. Takže v týmu působíte také jako překladatel?
Dalo by se to tak říct. Jsem jeden z mála, který v mužstvu umí anglicky. Když je potřeba, klukům z Ameriky všechno překládám.

Jak se vám zamlouvala atmosféra derby. Byla hodně bouřlivá, zejména díky fanouškům Sadské. Ti svým hráčům vytvořili defakto domácí prostředí.
Atmosféra byla parádní. To se pak hraje úplně jinak. Hostujícím hráčům to pomohlo. Opravdu zde měli domácí prostředí.

Když jezdíte na zápasy ven, můžete se také opřít o přízeň vašich fanoušků?
S námi spíš jezdí starší osazenstvo, ale i za to jsme rádi. Doma je to jiné. Na zápas přijdou kluci z dorostu a ti nás dokážaou také pěkně povzbudit. Když však jedeme ven, většinou mají své zápasy.

V současné době vám patří předpolsední jedenáctá příčka. Na poslední Ústí máte náskok tří bodů. Záchrana je tedy velmi blízko.
Samozřejmě náskok na Ústí je dobrý, ale zachráněni ještě nejsme. Ústí je laufový tým, stejně jako my. Vyhrajou jeden zápas a můžou se chytit. Navíc s ním hrajeme ještě dva zápasy. Všechno je otevřené.