Ústí n. L. – BC Kolín 74:77


Oba týmy se dlouho přetahovaly o vedení, ale šťastnější byli nakonec hosté, kteří si odvezli těsné vítězství 77:74. „Musím klukům poděkovat, bylo vidět, že chtějí vyhrát a do poslední chvíle bojovali. Nakonec rozhodlo to, že jsme v závěru utkání udělali dvě zbytečné chyby,“ litoval po basketbalové bitvě kouč domácích Jan „Bob“ Šedivý.
Na začátku utkání odskočili kolínští hráči domácím už na desetibodový náskok a zdálo se, že dvě stovky diváků budou přihlížet dalšímu „mučení jehňátek“. To se ale nekonalo. Ústečtí hráči se ve druhé čtvrtině utkání zlepšili a v poločasové přestávce dokonce vedli.
I vstup do druhé půle se Severočechům povedl a díky šňůře devíti bodů v řadě se rázem dostali do desetibodového vedení. Jenže pak přišel zkrat a série třinácti bodů hostí v řadě. Bojovné utkání pokračovalo a oba týmy se přetahovaly o vedení. Rozluštění napínavé tajenky přišlo až v závěru, kdy v poslední minutě rozhodl hostující Šebek trojkou o tom, že domácí nevyhrají ani na čtyřiadvacátý pokus v řadě. „Ústečtí ani my už nemáme o co hrát, a tak bylo velice těžké hráče namotivovat. Chtěli jsme ale potvrdit svou ligovou příslušnost a jsme rádi, že se nám to podařilo. Utkání bylo velmi vyrovnané a lidem se muselo líbit. Nakonec rozhodla ta Šebkova trojka,“ přiznal trenér hostujícího týmu David Musil. „Je to škoda, šanci jsme měli a s Kolínem se dalo hrát. V poslední čtvrtině jsme dostali pět zbytečných košů z brejků a to rozhodlo,“ litoval po utkání rozehrávač Ústí Aleš Jiráň a dodal: „Bylo to možná poslední utkání, kdy jsme mohli přetrhnout tu sérii porážek. Přesto ale půjdeme do dalších zápasů s cílem odehrát co nejlepší výsledky,“ slíbil ústeckým fandům.

Rozhodčí: Volejník, Kučera, Smetana. Diváci: 200. Nej. bodů: Tomanec 20, Hrubý 19, Pištěcký 13 – Šebek a Schifino 14, Harrison, Vrchota, Vorlíček 10. TH: 30/33:14/20. Fauly: 16:29. Po čtvrtinách: 25:27, 42:41, 56:60. Nejlepší hráč: Pištěcký (Ústí).