Kolín zatím odehrál v rámci tréninku dvě přípravná utkání, v nichž se utkal s Hradcem Králové a Chomutovem. „Byly to tréninkové zápasy, takové zpestření přípravy. Hráli jsme je ve dnech, kdy jsme ještě chodili na atleťák. Točil jsem v nich všechny hráče kromě Kuby Němečka, který ale také dostane svoji příležitost,“ přiblížil kouč Predrag Benáček.

„Chtěl jsem vidět, čeho je náš tým schopný. Velmi spokojený jsem s útokem. Nečekal jsem, že hned ze začátku bude útok tak dobrý,“ pochvaloval si trenér. „Ale čeká nás dost práce v obraně. Na té musíme do začátku ligy hodně zapracovat. Věřím, že se budeme každým zápasem zlepšovat,“ dodal Predrag Benáček.

Oba zápasy se hrály bez přítomnosti veřejnosti. „Minulý rok jsme už první zápasy hráli před diváky a na hráče to byl velký tlak. Chtěli se ukázat a zápasy potom nepřinesly to, co jsme od nich očekávali. Letos jsme se tedy rozhodli hrát první dvě utkání pouze v rámci tréninků. Na další zápasy už samozřejmě všechny naše fanoušky zveme,“ řekl kolínský kouč.

Do Ústí nad Labem odjíždí tým s jasným cílem. „Chceme určitě už na tomto turnaji předvádět lepší obranu. A samozřejmě chceme turnaj vyhrát,“ netají se trenér se svými ambicemi.

(Jana Kubartová)