„Ano, vypadá to, že jsme se udrželi,“ usmíval se kapitán týmu Lukáš Krátký.

Kolín má před posledním Ústím pět bodů kdobru a navíc jako bonus jistotu lepších vzájemných zápasů. Musel by se stát zázrak, aby slaboučcí Severočeši takové manko dohnali.

Potvrdil to izápas vKolíně. Hosté dali za pět minut jediný koš a brzy úplně odpadli. „Dokázali jsme eliminovat jejich střelce, hlavně pivoty. To byl klíč kúspěchu,“ řekl Lukáš Krátký. „Pak nám ještě vyšel nástup do druhé půle a bylo hotovo.“

Domácí rychle svůj náskok navyšovali. Vpoločase 41:26, pak 68:36, nejvíce 96:59. Diváci se bavili exhibičními parádičkami, kterých se ve vypjatějších duelech sotva dočkají. Harrison zasmečoval a dlouho zůstal viset na koši, Vorlíček zase při nájezdu nenápadně nechal míč za sebou volnému Šebkovi. Vrcholem byla show Šebka, který zdálky nahodil obloučkem míč na koš, ve vzduchu si ho sebral letící Amričan McCoy a doslova sním praštil do síťky. Nádhernáakce!

Hosté nasadili do hry „mateřskou školku“ zlavičky a rezignovali.

„Jen je škoda, že jsme nedosáhli na první stovku vlize,“ litoval Krátký. Přitom Kolín měl na vstřelení „kulatého“ koše plné dvě minuty. „Hráč, který by se trefil, by musel platit do banku,“ prozradil Krátký. „Ale máme tam itaxu pro borce, kteří stovku atakovali a koš nedali.“

Platba tak zřejmě nemine ani mladíka Tlučhoře, jehož si fanoušci vyžádali do hry mocným pokřikem. Tlučhoř sice prvním ligovým košem kariéry zvýšil na 98:61, ale poslední pokus zápasu mířil zjeho ruky jen do obroučky.

„Když nám zápas vyjde, můžeme se kromě Nymburka poměřit skaždým,“ myslí si kapitán Krátký. „Máme nějaký bonus za konečné umístění, tak uvidíme, kam to vtabulce dotáhneme."

BC Kolín– BK Ústí nad Labem 98:66

Nejvíce bodů: Harrison 22, Šebek 19, Řeřábek, McCoy a Vorlíček po 12, Velenský 10– Filipovič a Thomas po 16, Tomanec 12.Rozhodčí: Paulík, Rozsypal, Kučera. Trestné hody: 27/19– 13/8. Fauly: 18:20. Pět chyb: 26.Hrubý. Trojky: 3:8. Diváci: 530.Nejlepší hráč: Harrison.

Jan Ivan