USK Praha – BC Kolín 86:65

Zklamání. Jinak snad ani nejde nazvat vystoupení Kolína na pražské Folimance. Hosté totiž duel absolutně nezvládli. Nakonec prohráli o 21 bodů. „USK dneska vyhrálo zaslouženě. My nehráli dobře v obraně,“ řekl kouč Kolína Predrag Benáček. „Jediný hráč, který chtěl hrát, byl Smith. Ostatní hráči hráli alibisticky,“ dodal.

Hráči z Kmochova města přitom měli před sebou soupeře, kterého v prvním vzájemném duelu porazili, navíc USK se doma v letošní sezoně nedaří, ze sedmi utkání pouze jedno vyhrálo. Jenomže odveta se změnila v jejich exhibici. „Snad toto vítězství bude dobrým odrazovým můstkem do dalších zápasů,“ doufá trenér Pražanů Scalabroni.

Jeho tým měl skvělý vstup do zápasu. První čtvrtinu vyhrál o osm bodů. Nakonec neprohrál žádné hrací období. Na konci třetí čtvrtiny dokonce už vedl o 20 bodů. Přesně takovým rozdílem jako v Kolíně, kde však dokázal duel ještě ztratit. Ve středu to ale nedopustil. V pohodovém tempu si nakonec dokráčel pro vítězství.

Body: McKay 26, Ford 14, Hruban 13, Klimeš 11, Vocetka 11, Slavík 8, Kotas 3 – Smith 26, Jones 12, Zachrla 7, Jelínek 6, Marko 6, Machač 3, Platt 3, Hubálek 2. Rozhodčí: Hruša, M. Kučera, S. Kučera. Střelba za 2 body: 35:24/43:25. Trojky: 22:9/18:1. TH: 17:11/16:12. Fauly: 18:16. Čtvrtiny: 25:17, 22:15, 24:21, 15:12.