„Samozřejmě jsme strašně šťastní za vítězství,“ hodnotil dvoubodový zisk trenér Kolína Miroslav Sodoma. „Základem úspěchu bylo uvědomit si, že v tomto zápase můžeme zvítězit jedině přes obranu. A to se s drobnými chybami podařilo dodržet. Sice jsme soupeři dovolili laciné střely po jednoznačných chybách, určitě ale šlo o velice vyrovnané utkání. Výhra nás těší o to víc, že o Folimance se říká, že se tu nevyhrává snadno. Před důležitým soubojem s Ústí je to určitě povzbuzující.“

Kolínští už od úvodního rozskoku dominovali a pod pražským košem hráli prim. Domácí start nezachytili a nedařilo se jim ani najít beranidlo na kolínskou obranu. Ve druhé části nenasadil domácí kouč Scalabroni do hry základní pětku a mladíci srovnali tempo hry i skóre na poločasových 32:34.

Týmu Kolína ale neprospěla patnáctiminutová pauza. Střelecký apetit naopak dostali vysokoškoláci a už se zdálo, že plný bodový zisk zůstane v Praze. Osmibodový náskok ale domácí ukolébal, navíc jim uletěla střelecká muška a v poslední části se opět dostal do vedení tým Kolína.

A ten v závěru ukázal i větší chuť po výhře. Domácí Wagner sice pár sekund před koncem trojkou srovnal skóre, ale hvizd rozhodčího po sporném faulu Kotase znamenal trestné střílení. A v něm se Velenský ani jednou nemýlil.

„Koncovku jsme vyhráli se štěstím, sami jsme si ji ale zdramatizovali,“ všiml si Sodoma. „A ten sporný faul? Zaprvé to bylo na druhé straně a stejně je to otázka. Stál tam rozhodčí, hráč spadnul, druhý se po něm ohnal. Byl to faul, nebyl? Opravdu nevím a nepřísluší mi to hodnotit.“

Nejvíce bodů: Wagner 18, Satoranský 14, Dvořák 9 – Šebek 31, Velenský 9, Krátký 9. Střelba 3b.: 11/29:10/22, střelba 2b.: 16/30:17/39, trestné hody: 7/10:10/12, doskoky 28:30, po čtvrtinách: 13:16, 32:34, 60:56.