Již v sobotu ale přijede halu Spojů dobývat další tým, a to USK Praha. To do Kmochova města přijíždí po třech týdnech. Tentokrát v rámci 4. kola. Zápas začíná tradičně v 17.45 hodin.

USK Praha si v nadstavbě připsal zatím jednu výhru, když v 1. kole přehrál Plzeň (67:58). V dalších utkáních podlehl Opavě (66:70) a Svitavám (64:66).

V základní části soutěže sehrál Kolín s USK dva zápasy. Oba byly hodně dramatické a v obou uspěl kolínský tým. Na pražské Folimance zvítězil 70:69 a na domácí palubovce 76:74.

Celkově má Kolín se svým sobotním sokem v Mattoni NBL kladnou bilanci. Připsal si osm výher a šest porážek. „Naším cílem ve skupině je první nebo druhé místo, které zajišťuje v předkole play-off výhodu domácího prostředí. Vítězství nad USK nás k tomuto cíli může přiblížit. Pro úspěch uděláme vše,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

„USK má mladý a velmi bojovný tým. Hraje rychlý basketbal, má rychlý přechod z obrany do útoku. Musíme ubránit rychlý protiútok soupeře. Tudy povede cesta k vítězství,“ dodal.

(Jana Kubartová)