BK Opava - BC Kolín 59:64

Po smolném druhém místě z domácího turnaje v minulém týdnu, určil Kolínu los soupeře ze severu Moravy. Cesta vlakem do Opavy byla pro některé hráče opravdovým zážitkem.

Zápas začal jako by kolínští mladíci byli ještě někde před Opavou. V průběhu prvního poločasu se však všichni dostali do správné bojovné nálady a od této chvíle bylo jasné, že se o postup s o hlavu vyšším soupeřem poperou. Což se také stalo. „Veliká bojovnost všech, kteří se dostali na hřiště a touha po vítězství, nám na cizí palubovce po prvním zápase přisoudila vedení o pět bodů,“ uvedl trenér Kolína David Musil.

Body: Krempaský 21, Havlín 10, Koláčný 8, Bálek 7, Dvořák 6, Šafařík 5, Křivka 4, Zemina 2, Mikšovský 1. Čtvrtiny: 23:10, 11:18, 11:15, 14:21.

BC Kolín – BK Opava 96:54

Doma Kolíňáci začali jako v sobotu. Neproměnili několik vyložených střeleckých příležitostí a pustili soupeře do malého vedení. Stejně však jako minulý zápas, po první čtvrtině už byla větší bojovnost a vůle po vítězství na jejich straně. Výsledek hovoří za vše – postup do Ligy U14 po jasné výhře o 42 bodů.

Body: Koláčný 22, Krempaský 17, Havlín 16, Lonek 15, Šafařík 10, Dvořák 9, Bálek 5, Zemina 2. Čtvrtiny: 12:16, 31:16, 20:6, 33:16.