BC Kolín – TJ Slavoj – BK Č. Brod 74:53

V další dvoukole krajského přeboru se mladší minižáci Kolína střetli s Českým Brodem. Dle předešlých výsledků se mělo jednat o soupeře, kterého by měli porazit, což se také povedlo. Ale cesta k výhrám nebyla tak snadná.

Do utkání vstoupili Kolíňáci dobře. Od první minuty dobře bránili a v útoku se prosazovali, jen úspěšnost nebyla tak vysoká. První čtvrtinu vyhráli o 9 bodů a zdálo se, že zápas bude v jejich režii.

Jenže soupeř do druhé čtvrtiny změnil obranu, daleko více se zatáhl pod vlastní koš, přitvrdil v osobních soubojích a Kolín z toho až zbytečně znervózněl. Přesto i tuto čtvrtinu vyhrál a vstupovali do druhé půle se 14 bodovým náskokem.

V druhém poločase se hra ještě více přitvrdila a výsledkem toho nebyl příliš pohledný basketbal z obou stran. „Nutno říci, že soupeř nehrál zákeřně, ale s ohromným nasazením na samé hraně tvrdosti. My měli problém se s tímto trendem vyrovnat a některým kontaktům jsme se vyhýbali," popsala hru trenérka Lída Soudková. Kolínský tým i tak vyhrál obě další čtvrtiny a tím i celé utkání. „Utkání nebylo pohledné a basketbalové, ale spíše bojovné," dodala trenérka BC Kolín.

Body: Vacek 18, Vetor 16, Kosík 15, Merta 10, Vlček 9, Novák 6. Čtvrtiny: 18:9, 18:13, 25:23, 13:8.

BC Kolín – TJ Slavoj – BK Č. Brod 75:39

K druhému utkání nastoupili Kolíňáci tak trochu „potlučení", ale to při hře nebylo až tak znát. „Trend prvního zápasu pokračoval i v první polovině utkání druhého, jen jsme se s touto hrou dokázali lépe vyrovnávat. Výsledkem toho bylo daleko více odpískaných faulů soupeře," zhodnotil dění na hřišti trenér Miroslav Sodoma. To, že soupeř často fauloval, se ukázalo jako velice důležité, protože v průběhu zápasu muselo ze hry postupně odstoupit několik jeho hráčů. V důsledku toho a s přibývajícím časem Kolínští svůj náskok navyšovali a začínali ovládat režii utkání. V poslední čtvrtině se naplno projevila jak fyzická, tak herní převaha domácích, kteří v utkání s přehledem zvítězili.

„Z jednotlivců za obě utkání nutno pochválit oba Lukáše, Kosíka a Vacka, kteří odehráli vydařená utkání nejen v útoku, Tomáše Mertu především za obranu a Davida Vetora nejen za hru, ale i „odvahu" znovu nastoupit, když si zranil kotník. Ostatní odehráli dobré, ale i špatné minuty, a to především díky vlastnímu strachu něco udělat. Zřejmě se zalekli tvrdosti, a tak je to pro ně i celý tým námět do budoucích tréninků, že vše musí dělat na plno, s maximálním úsilím a v maximální rychlosti. Jen tudy vede cesta dál," řekl k výkonu svých svěřenců kolínský trenér.

Body: Kosík 18, Vacek 17, Vetor 15, Merta 7, Lasík 7, Kropáček 6, Novák 3, Mrzena 2. Čtvrtiny: 16:12, 14:9, 23:12, 22:6.