Kolín má před sebou třetí sezonu mezi tuzemskou elitou. „V loňském roce jsme nesplnili to, co jsme si stanovili a tím byl postup do play-off. Vše jsme po sezoně přehodnotili a začali jsme budovat tým, u kterého věříme, že je schopen vybojovat postup do play-off a naplnit tak naše cíle pro tento ročník Mattoni NBL,“ přiblížil ambice prezident klubu Martin Buřič.

„S tím je spojená i ekonomická stabilita klubu, která je naším dalším cílem. V dnešní době není jednoduché zajistit provozní kapitál. Ale myslím si, že se nám pro nastávající sezonu podařilo příjmovou stránku rozpočtu naplnit,“ uvedl Martin Buřič. „V tomto roce máme oproti loňsku výhodu, že máme jen dva hráče, kteří nikdy nehráli naši ligu. Vloni jsme jich měli asi šest nebo sedm. Teď je to pouze Brad Jones a Terry Smith.

V kolínském dresu došlo k několika hráčským změnám. Hlavně se komplet obměnili hráči ze zahraničí. „Bylo to hlavně kvůli financím. Třeba Jones se Smithem stojí klub to, co by stál Brown,“ objasnil Buřič.

Kolínský klub jde do sezony s rozpočtem 12 milionů. „Pro někoho je to možná hodně peněz, ale každý si musí uvědomit, že nemáme vlastní halu. Třeba ve Spojích trénujeme třikrát v týdnu, jinak na tréninky dojíždíme do Kostelce nad Černými lesy. Navíc nemáme vlastní regeneraci. Tohle jsou prostě finance navíc,“ upozornil manažer klubu Miroslav Sodoma.

Hala. To je hlavní problém, který basketbalisté mají. S tím se potýkají téměř všechny kolektivní sporty v Kolíně. „Dokonce jsme v Kolíně mohli hrát Evropský pohár, ale vzhledem k tomu, že tady není vyhovující hala, tak jsme se do něj nemohli přihlásit. Je to škoda, protože příznivci basketbalu mohli vidět v akci kluby z Rakouska, Německa nebo Polska,“ podotkl Sodoma.

Další články k tématu:

Perličky z Mattoni NBL a rozlosování Kolína

FOTOGALERIE: Představení hráčů BC Kolín

Trenér Benáček věří, že lze protiUSK Prahauspět