Vojto, co vás do Kolína na čtvrtý semifinálový zápas Kolína s Nymburkem nalákalo?
Celou semifinálovou sérii jsem sledoval přes internet. Byl jsem už během čtvrtfinále na zápase Kolína v Pardubicích. V ten moment mě to zaujalo, protože Kolín dokázal postoupit i přesto, že Pardubice byly jasným favoritem. A když kluci dokázali porazit v prvním domácím utkání semifinále Nymburk, neváhal jsem a řekl si, že se do Kolína podívám. A doufal jsem, že by se to klukům mohlo povést ještě jednou. Taky jsem chtěl zažít atmosféru v Kolíně.

Když bychom to zjednodušili, přijel jste do Kolína za basketem, za místem, kde jste hrál nebo za bývalými spoluhráči…?
Vlastně za vším. Nejen za hrou jsem přijel. Z týmu znám opravdu spoustu kluků, a protože jsem tu nějakou dobu hrál, tak k tomu městu mám vztah. I jsem ve skříni vyhrabal svůj starý kolínský dres a přijel jsem 
v něm (ukazoval na modrý dres s číslem 16 pozn.red.)

Jak dlouho jste v něm hrál?
Tři sezony.

Jak dlouho tu vlastně nejste?
No, to už bude pět let. Já jsem tu hrál dvě sezony, pak jsem byl rok v Liberci a v sezoně 2006/2007 jsem se do Kolína zase vrátil. To jsme postupovali do Mattoni NBL.

Jak se vám zápas líbil? Kolín ve čtvrtém utkání semifinále podlehl Nymburku 104:59…
Do poločasu jsem věřil, že by se to mohlo povést a Kolín znovu vyhraje. Ale od třetí čtvrtiny Nymburk nenechal nic náhodě a šel tvrdě za tím, co měl předsevzaté. Závěr už byl jednoznačný.

Jak už jsme zmiňovali, v kolínském týmu máte hodně známých. Prohodil jste s nimi 
v sobotu pár slov?
Ano, prohodil jsem pár slov třeba s Davidem Machačem, Jirkou Jelínkem, Kubou Němečkem, Pavlem Hemmym. A ode všech byly vesměs pozitivní reakce. Kluci dosáhli něčeho, v co nikdo v této sezoně ani nedoufal. Zisk bronzové medaile je pro ně ohromný. úspěch. Jo, a taky jsem pozdravil kouče Benáčka, který mě kdysi trénoval v Kroměříži.

Co vy a basket. Jestli se nepletu, stále hrajete, že?
Hraju první ligu v Hradci Králové. Protože už pracuji, tak pro mě sport není prvořadý, nejsme na něm závislý. Mám taky rodinu. Basket je pro mě teď hlavně odreagováním od pracovních stresů. Nicméně v Hradci hrajeme slušně, dokázali jsme být čtvrtí po základní části s hodně mladým kádrem, takže jsem tam spokojený.

A v příští sezoně? Chtěl byste ještě hrát?
Příští sezonu bych ještě rád. Dokud to zdraví dovolí a týmu budu prospěšný, tak bych rád hrál.

Vojtěch Synáček
Datum a místo narození: 15. května 1979, Ústí nad Orlicí
Rodina: synové Vojta (5,5) a Matěj (4), manželka Martina
Odehrané sezony v Kolíně: 3 (2003/2004, 2004/2005 a 2006/2007)
Největší úspěchy: postup s Kolínem a Libercem do Mattoni NBL, pět odehraných sezon v Mattoni NBL
Nejoblíbenější jídlo: řízek nebo špagety