Sadská byla v Kolíně blízko ceněné stovce, nakonec se však zastavila na 97 bodech. V závěru to vypadalo, že ten stý bod nechce nikdo z hráčů trefit. Že by obava z platby do společné kasy? „To ne. Ani nevím, jestli je na to nějaká taxa. My tu stovku zase tak často nedáváme,“ usmíval se Špička.

Mluvčí klubu Václav Jurina pak upřesnil, že se to za tři roky v lize týmu podařilo pouze jednou. „Vůbec jsem to netušil,“ řekl Špička. „Tak to je škoda, že jsme to nedokázali podruhé. Na druhou stranu je důležitější tu stovku nedostávat. A to se nám občas stane.“

Zkušený svalnatý borec se umí na palubovce pořádně rozpálit. V Kolíně to ukázal, když soupeř spustil presink a nastřílel čtyři snadné koše za pár vteřin. Špička bez skrupulí seřval spoluhráče. „Stačilo se podívat a přehodit míč na útočnou polovinu, kde jsme tři stáli zcela nekrytí. A my místo toho třikrát ten míč odevzdáme,“ kroutil hlavou bývalý hráč Nymburka či Pardubic.

To byl také jediný okamžik, kdy Kolín zahrozil zvratem. Jenže Šebek svou nedisciplínosvaností vrátil Sadské klid. Ač seděl na lavičce, znamenaly jeho protesty technickou chybu. A hosté z ní vytěžili čtyři body. „Šeba na nás byl hodnej. Tipnul bych si, že to bude mít v klubu drahé,“ smál se Špička.

(van)