Většinu hráčů postihlo virové onemocnění, další tři hráči jsou zranění. Stále je mimo hru David Machač, který nyní prochází rehabilitací. Chris Miles si zranil kotník při zápase s Chemnitzem a stejné zranění si ve čtvrtečním utkání způsobil Stanislav Zuzák.

Na Slovensku Kolín odehrál ve středu zápas s Levicemi, kterým podlehl 71:82. Ve čtvrtek nastoupil k utkání s Interem Bratislava. Tento duel byl ale na konci první čtvrtiny za stavu 27:19 ukončen, když vedení kolínského týmu stáhlo hráče ze hrací plochy.

"Během první čtvrtiny se nám zranil Standa Zuzák. Jeto už třetí pivot, který nemůže hrát. U ostatních hráčů se projevily další zdravotní problémy. Když to všechno sečteme a přidáme k tomu, žeani rozhodčí neměli zrovna svůj nejlepší den a hrozila další zranění hráčů, rozhodl jsem se tým odvolat a utkání ukončit," uvedl kolínský kouč Predrag Benáček.

„Příprava na sezonu pro nás probíhá zatím dost nešťastně. Neustále se potýkáme se zdravotními problémy hráčů. Zájezd na Slovensko nám nedal
vůbec nic, naopak nás stál hodně sil a samozřejmě financí. Už po návratu z Chomutova, kde jsme byli minulý víkend, jsme uvažovali, zda na Slovensko pojedeme. Rozhodli jsme se jet. Ale během posledních dnů se nám v týmu rozšířila viróza, která zasáhla skoro všechny hráče. K tomumáme tři hráče zraněné. Z těchto důvodů jsme byli nuceni ze soustředění odjet dříve," dodal Benáček.

(Jana Kubartová)