Sadské patří sedmá příčka. Na kontě má stejně jako Kolín tři porážky a jednu výhru. Sadská podlehla Liberci (86:100), nestačila na Pardubice (79:91), svou jedinou výhru (102:77) si připsala v utkání proti Ústí.

V posledním kole prohrála na domácí palubovce s USK Praha (66:72). K oporám týmu patří Timothy Lyle, Denis Mujagič a David Špička. Ze současného kádru Kolína působili v Sadské v sezoně 2005/2006 Jakub Velenský, Kamil Řeřábek a Jiří Šebek.

„Pro nás je to hrozně důležitý zápas. Sadská je soupeř, se kterým budeme bojovat o umístění v lize. Každopádně ji musíme doma porazit, jestli chceme hrát v soutěži důstojnou roli. Základní pětka Sadské je velmi kvalitní. Jsou to zkušení hráči, kteří umějí hrát jeden na jednoho. Mají problém se střídáním. Jejich lavička není tak kvalitní jako naše. V tom by měla být naše síla. Věřím, že zápas bude vyrovnaný, ale protože jim dojdou síly, měli bychom je v závěru přehrát, “ míní střelec Jiří Šebek.

„Zápas se Sadskou bude vlastně o dvojnásobný počet bodů, protože předpokládám, že to bude soupeř, s nímž budeme bojovat o pozice, které jsme si určili před sezonou jako náš cíl,“ podotkl kouč Kolína Miroslav Sodoma. „Abychom potvrdili naše dobré výkony z předchozích zápasů proti silným soupeřům, měli bychom nad Sadskou vyhrát. Soupeř má tři hráče, kteří ho bodově táhnou, jsou to Mujagič, Špička a Lyle, v poslední době se daří i Harrisonovi. Pokud se nám podaří tyto hráče ubránit, měli bychom uspět a věřím, že nám pomůžou i domácí diváci,“ dodal Sodoma.