Kolínští košíkáři v závěru minulé sezony dostali trest v podobě zákazu odehrání dvou domácích zápasů na domácí palubovce díky divákovi, který během utkání vběhl na hřiště a pokusil se atakovat rozhodčího. Své historicky první utkání v play off Mattoni NBL tak musel Kolín odehrát v Nymburce a podle původního znění trestu měl zbývat Kolínu zápas ještě jeden. A ten měl připadnout na první utkání nadcházející sezony, kde los Mattoni NBL přisoudil Kolínu domácí prostředí.

„Je pravda, že z trestu jsme "umazali" jen část. Finanční, tu jsme uhradili celou, a zápasovou, zde jedno utkání. Zbývá druhé. Ale to se nám nakonec podařilo změnit a z rozhodnutí ředitele MNBL a disciplinárního ředitele MNBL nám byla zbývající část změněna na podmínku do konce letošního kalendářního roku,“ uvedl pro Deník manažer BC Kolín Miroslav Sodoma.

„Málokdo ví, že díky našemu incidentu došlo od nové sezóny ke změně disciplinárního řádu, protože ten minulý nenabízel mnoho, vlastně žádné, rozpětí trestu. Buďto ano, nebo ne. Neexistovalo žádné od do, podle závažnosti a způsobu,“ dodal k tématu Sodoma s tím, že právě této změny disciplinárního řádu Kolín využil.

Co to tedy znamená? Že se fanoušci mohou těšit na utkání 1. kola BC Kolín – BK Opava, které budou moci sledovat živě v kolínské hale Spojů.

Tereza Hölzlová