Kádr Prostějova doznal před sezonou velkých změn. Na soupisce je sedm cizinců. Kvalitní posily získal i z řad domácích hráčů. Nováčky v prostějovském dresu jsou: Eugene Lawrence (USA), Radoslaw Hyzy (Polsko), Kyle Landry (Kanada), Benas Veikalas (Litva), Andrius Šležas (Litva), Aleš Chán, Ladislav Tóth a Vojtěch Bratčenko.

„Prostějov je spolu s Nymburkem v soutěži dosud neporažený. Má velmi dobrou formu. Respektujeme jeho sílu. Jedeme tam s cílem předvést dobrý basketbal. Nejedeme tam prohrát, nehrajeme basket proto, abychom prohrávali. Určitě se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek. Záleží na tom, jak budeme hrát v obraně a jak se vypořádáme s útočným doskokem soupeře,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

„Kolín v posledním zápase potrápil Nymburk a pro nás je to jenom dobře, protože hráče to nutí přemýšlet nad sílou kolínského celku a snad se tak podaří i zvýšit naší koncentraci v tomto utkání. Opravdu tento zápas nesmíme podcenit, protože letošní Kolín má solidně postavený kádr a musí se s ním počítat. Má dobré americké hráče, kteří v závěrečných minutách rozhodují, mají těžké pivoty, se kterými hrají kvalitní zónovou obranu. Na tu se musíme připravit, abychom s ní neměli velké potíže. Kolín je nyní opravdu v dobré psychické pohodě díky několika vítězstvím a kvalitní hře, kterou se prezentuje. K nám tak určitě zavítá s myšlenkami na vítězství, ale já doufám, že si dva body neodveze,“ připojil se kouč Prostějova Peter Bálint.

(Jana Kubartová)