V nadstavbě Kolín vyhrál dva zápasy, stejnou bilanci má i jeho sobotní soupeř. Kolíňáci si poradili s USK Praha a Pardubicemi, ale nestačili na Děčín a Nymburk. Prostějov podlehl Pardubicím a Nymburku. Ve 3. kole přehrál USK Praha 91:45 a zvítězil i v posledním utkání nad Děčínem 61:52.

Úspěšnost střelby 49,1 % řadí prostějovský tým v této statistice na 2. příčku. Ke střeleckým oporám patří Jamar Smith (průměr 13,8 b.), Travis Peterson (12,6 b.) a Gadri Nicholson (12,5 b.).

V letošním ročníku Mattoni NBL odehrál Kolín s Prostějovem dvě dramatické bitvy. Na palubovce soupeře zvítězil 82:81 a doma prohrál 85:87.

„Minulou sobotu jsme dokázali porazit Pardubice, budeme se to snažit zopakovat i s Prostějovem. Pro Prostějov je to velmi důležitý zápas, bojuje o druhé místo. My jsme si pojistili pátou příčku a můžeme teď hrát v klidu. Letos jsme s Prostějovem odehráli hodně zajímavá utkání, kromě poháru. Věřím, že to v sobotu bude podobné. Uděláme vše, abychom uspěli,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Zápas začíná v 17.45 hodin.

(Jana Kubartová)