„Po poradě s trenérem Predragem Benačkem jsme se rozhodli pro přípravu v domácích podmínkách. Ven vyjedeme až v září, kdy nás čeká cesta do Chomutova, na Slovensko, do Maďarska a Německa. Nyní ještě dolaďujeme detaily,“ přiblížil plán přípravy manažer Miroslav Sodoma.

V prvním týdnu naleznou basketbalisté útočiště v domácí hale Spojů, čeká je také posilovna a regenerace v kolínském Vodním světě. V dalších dvou týdnech přípravy hráči zamíří i na atletický stadion.

Na začátku září má tým na programu první přípravné zápasy. Kolínští hráči se na týden přemístí do Chomutova. „Máme zde domluvené tréninky v hale a několik zápasů. Sehrajeme přípravné utkání s místním celkem a tři zápasy s týmy z německé Bundesligy,“ uvedl Sodoma.

Po dalších dvou dnech v Kolíně vyrazí tým na Slovensko, kde sehraje pět zápasů. Potom odjede do Maďarska a cestu uzavře na turnaji v Německu.

„Na Slovensku budou hráči ubytovaní v Bratislavě, odkud budou vyjíždět k přípravným zápasům,“ řekl Sodoma.

Soupeři Kolína v další sérii utkání budou Inter Bratislava, Komárno, Pezinok a Levice. „Ze Slovenska se tým na tři dny přemístí do Maďarska, kde se dvakrát střetne se Šoproní. Nyní ještě čekáme na potvrzení účasti na turnaji v německém Landshutu,“ dodal manažer Kolína.

Jana Kubartová