Klíčem k úspěchu bylo ubránění McKaye

Kolín /FOTOGALERIE/ - Basketbalisté Kolína ve 25. kole Mattoni NBL porazili před televizními obrazovkami USK Praha.

23.1.2010 21

Z utkání BC Kolín - USK Praha (73:65).Foto: Deník/Michal Bílek

BC Kolín – USK Praha 73:65

V letošním roce se oba týmy utkaly třikrát a dvakrát zvítězil Kolín. Dvakrát přitom využil domácího prostředí. Naposledy se radoval v sobotu, když pražského soupeře porazil o osm bodů. „Čekal jsem těžký zápas a ten také těžký byl,“ uvedl kouč Kolína Predrag Benáček.

„Nejsem spokojený s přístupem hráčů. Neodevzdali maximum,“ zlobil se trenér USK Kenneth Scalabroni.

Jeho tým má ve svém středu nejlepšího střelce soutěže, jenomže ten se v Kolíně trápil. McKay sice celkem nastřílel 18 bodů, většinu ale až po přestávce. V první půli zaznamenal pouze čtyři body. „Hodně jsme se na něj připravovali,“ přiznal Jan Pavlík.

„Jedním z hlavních klíčů k našemu vítězství bylo to, že jsme ubránili McKaye,“ potěšilo Benáčka.

Od začátku se hrálo hodně nepřesně, mužstva kazila velké množství akcí, nedařilo se jim ani střelecky. Do kabin se šlo za stavu 35:31. „Začátek byl nervózní. Bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát,“ říkal o přestávce do kamery ČT Martin Šťastný, který díky svému zranění nemohl do utkání nastoupit.

„Herně to nebylo ono, měli jsme i několik otevřených střel, které jsme nedali. Naše vedení tak mohlo být vyšší,“ připojil se Jan Pavlík.

Druhý poločas už byl z obou stran pohlednější. Nakonec se v dramatické koncovce radoval domácí výběr. „Nedokázali jsme zaznamenat šest sedem bodů v řadě a to rozhodlo,“ podotkl Scalabroni.

„My hráli dobře v obraně,“ potěšilo Benáčka.

Body: Jones 15, Machač 13, Pavlík 11, Zuzák 10, Jelínek 9, Smith 7, Marko 6, Platt 2 – McKay 18, Klimeš 13, Vocetka 12, Hruban 11, Kotas 5, Ford 4, Slavík 2. Střelba za 2 body: 35/17:42/13. Trojky: 29/10:27/10. TH: 11/9:16/9. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Baloun. Fauly: 17:18. 5 chyb: 39. Zuzák (K). Čtvrtiny: 12:15, 23:16, 16:17, 22:17.

23.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 21
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.