Brno je s bilancí pět výher a devět porážek na 8. místě. Dokázalo zvítězit nad Ostravou 87:68, USK Praha 87:68, Sokolem Vyšehrad 87:60, Pardubicemi 101:96 a Karmou Poděbrady 89:76.

V minulém kole brněnský celek prohrál na domácí palubovce s Děčínem. Nejlepším střelcem Brna byl s 12 body Boris Meno.

V dosavadním průběhu soutěže se střelecky nejvíce daří Borisi Menovi, který je s průměr 16,8 bodů na zápas třetím nejlepším střelcem Mattoni NBL a průměr 9,2 doskoků na utkání ho řadí na třetí místo v této statistice. Daří se i Štěpánu Reinbergerovi, který průměrně nastřílí 13,3 bodu za zápas.

Kolín změřil síly s Brnem 14. října. Na palubovce soupeře se mu dařilo, svého soka porazil 81:70. Nejlepším střelcem zápasu byl s 24 body Brad Jones. V brněnském dresu zaznamenal Boris Meno 19 bodů, k nimž přidal 17 doskoků.

„Dokázali jsme vyhrát v Brně, teď by bylo dobré, abychom to potvrdili doma. Vítězství má pro nás obrovský význam, protože Brno je náš soupeř v boji o pozice v tabulce zaručující play-off. Doufám, že budeme kompletní. Pavlík se Zuzákem celý týden netrénovali, ale snad budou v sobotu připraveni do zápasu zasáhnout. Čeká nás těžké utkání, ale věřím, že v něm uspějeme,“ řekl před utkáním kolínský trenér Predrag Benáček.

Jana Kubartová