V posledním zápase zvítězila nad USK Praha 78:63.

Nejlepším střelcem ostravského týmu je rozehrávač Mike Mitchel, který nastřílí průměrně 16,4 bodů na utkání. K oporám patří i pivot John Ofoegbu s průměrem 15 bodů na zápas.

Kolínský kádr by v sobotním střetnutí již mohl posílit pivot Kelvin Esemomoh, který ve středu proti Ústí nenastoupil kvůli zraněnému kotníku. O jeho startu rozhodne lékař družstva v den utkání. Se zdravotními problémy se potýká i další podkošový hráč Lukáš Krátký, který středeční utkání nedohrál. Lukáši Krátkému lékař naordinoval dvoudenní klid a v sobotu by měl být do hry již připraven.

„Ostrava bude v letošní sezoně určitě patřit k lepším týmům soutěže. Hráči jsou dlouho spolu, vede je zkušený trenér František Rón. Hrají dynamický basketbal založený na rychlém přechodu do útoku, velkém pohybu při postupném útoku. Určitě to bude velice těžké utkání, ale v domácím prostředí bychom se chtěli poprat o vítězství,“ uvedl trenér Miroslav Sodoma. „Přesvědčili jsme se, že i s těmi nejlepšími soupeři jsme schopni hrát vyrovnanou partii,“ dodal.

„Jejich největší síla je v obraně. Na soupeře jsou vždy dobře připravení. Trenér Rón vše důkladně rozebere. Mají dva dobré cizince, nebezpeční jsou i Jarda Prášil a Zbyněk Pospíšil. Bude to těžký zápas. Měli bychom do něj jít se stejným nasazením jako proti Ústí na začátku. Musíme plnit pokyny trenéra, dohrávat akce do konce, nesmíme zbrkle střílet a zbytečně ztrácet míč,“ připojil se Michael Dostál.