Sokol Pečky – SBŠ Ostrava 87:55

Obě družstva předvedla před rekordní diváckou návštěvou výborný basketbal. Lépe do utkání vstoupily Moravanky, které v úvodu vedly. Z domácích basketbalistek ale brzy opadla počáteční nervozita a stav se vyrovnal. V páté minutě šly do vedení sokolky a od tohoto okamžiku kontrolovaly dění na hrací ploše.
Hostující družstvo se proti jejich velmi dobré obraně téměř neprosadilo. S pokusy ostravských basketbalistek znepříjemnit domácím přechod na útočnou polovinu presinkem se Pečky rovněž dokázaly bez problémů vypořádat. A tak jedna z mála věcí, která dělala domácím trenérům v první dvacetiminutovce starosti, bylo hodně zkažených přihrávek.
V druhém poločase se pečecké basketbalistky i těchto nepřesností zbavily a jejich náskok se vyšplhal na začátku poslední čtvrtiny na 30 bodů. Vedení o třicet bodů si udrželo domácí družstvo až do konce utkání. Po zaznění závěrečného klaksonu znělo pečeckou halou mohutné „Holky děkujem“ a oslavy postupu mohly začít.
„Závěr soutěže nás zastihl ve velké formě, děvčata chtěla vyhrát a postoupit a o to jsem to měl na lavičce s kolegou Zdeňkem Švecem jednodušší. Všechny naše hráčky, které dnes nastoupily, zahrály velmi dobře a to se odrazilo na výsledku. Důležité také bylo, že se nám podařilo ubránit dvě nejlepší hráčky soupeřek Polonyiovou a Kuboňovou. Nesmím zapomenout poděkovat našim fanouškům, kteří nám dnes vytvořili fantastickou kulisu a byli naším šestým hráčem,“ řekl po utkání šťastný trenér pečeckých basketbalistek Zdeněk Fejfar.

Body: E. Šípová 21,L. Šípová 18, Fraiová 8, Horáková 8, Taucová 8, Mazurová 6, Fejfarová 6, Katrnošková 5, Curýová 5, Vavrošová 1, A. Frohlichová 1. Šestky: 40/28:35/26, trojky: 5:3, fauly: 30:32. Čtvrtiny: 22:15, 23:13, 27:17, 15:10.

Pečky – Universita Brno 72:66

Domácí družstvo odehrálo utkání, ve kterém prakticky o nic nešlo, v tréninkovém tempu. Ani hosté, kteří si vítězstvím v Pardubicích pojistili třetí místo nehýřili výraznější aktivitou. A tak se hrál pouze průměrný basketbal.
Domácí trenéři střídali často sestavou, více si zahrály hráčky, které v sezoně tolik nehrály. Přesto domácí družstvo nakonec i tento zápas dotáhlo do vítězného konce.

Body: E. Šípová 12, Taucová 12, L. Šípová 11, Curýová 7, Fejfarová 6, Horáková 6, Katrnošková 5, Mazurová 5, A. Frohlichová 3, Vavrošová 3, Cempírková 2. Šestky: 19/15:29/16, trojky: 10:0, fauly: 24:17. Čtvrtiny: 13:17, 21:12, 18:19, 20:18.