Ve dvou domácích zápasech Kolín svého soupeře přehrál. V prvním utkání zvítězil třicetibodovým rozdílem, úspěšný byl i následující den, kdy vyhrál 88:75. Kolín tedy v této sérii, která se hraje na tři vítězné zápasy, vede 2:0.

“Určitě je cenné, že jsme dvakrát vyhráli, to je velký bonus do průběhu této série, protože ve Zlíně se bude hrát těžko. Věřím, že se nám sérii podaří ukončit už na Moravě. Samozřejmě, kdyby se to nepovedlo, máme pátý zápas doma,“ přiblížil kolínský trenér Jan Faltýnek.

Nic snadného Kolíňáky nečeká ani podle manažera týmu Miroslava Sodomy. „Ve Zlíně se špatně hraje, utkání bude určitě velice těžké. Věřím ale, že jedno vítězství, které bude znamenat postup do finále, se nám podaří přivézt,“ dodal optimisticky.

Pokud by Zlín v sobotu zvítězil, hrálo by se v neděli od 11 hodin čtvrté utkání. Případný pátý zápas by byl na programu ve středu 25.dubna v kolínské hale Spojů.

Ve druhé semifinálové sérii využila Opava domácí prostředí na sto procent a nad Sokolem Pražským se ujala vedení 2:0 na zápasy. Opava tedy, stejně jako Kolín, může o svém postupu do finále rozhodnout již dnes.