V 9. kole zajíždějí na palubovku Poděbrad, svého souseda nejen geograficky, ale i v tabulce. Poděbradům v Mattoni NBL patří 10. místo, když z osmi zápasů pouze jeden vyhrály. Jediné vítězství slavily ve 3. kole, kdy v domácím prostředí porazily Opavu. Sedm porážek si postupně připsaly s Prostějovem (72:86), Děčínem (77:65), Nymburkem (118:75), USK Praha (85:88), Libercem (102:79), Novým Jičínem (100:102) a Pardubicemi (96:82).
Po dvoubodové prohře s Novým Jičínem poděbradské vedení odvolalo trenéra Karla Forejta a na jeho místo přišel Stanislav Petr, který v Mattoni NBL naposledy vedl Pardubice.
Stanislav Petr měl premiéru na poděbradské lavičce v utkání 8. kola v Pardubicích. Jeho tým v tomto střetnutí prohrál čtrnáctibodovým rozdílem.
Kolín v posledním utkání přehrál Opavu 88:71 a s bilancí dvě výhry a pět porážek je v tabulce na 9. místě.
„Poděbrady mají silný tým. Utkání bude určitě dramatické a vyrovnané až do konce. Čekám divácky velmi atraktivní zápas. Poděbrady sice dlouho nevyhrály, ale výměna trenéra bude pro hráče jistě novým impulsem. Naším cílem je vítězství, ale nebude to snadné,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.
„Samozřejmě Kolín je družstvo sestavené z řady cizinců a je silné. Ale domnívám se, že je v našich současných silách sehrát zápas, který povede k vítěznému konci. Je nutné dva nejbližší domácí zápasy zvládnout tak, abychom se dostali z těch porážek,“ řekl nový kouč Poděbrad Stanislav Petr.
„Je to domácí zápas, nebereme tedy nic jiného než-li výhru, obzvlášť proti Kolínu. Kolín má proti loňsku zcela jiný tým, je přestavěn od základů. Přiznám se, že jsem je zatím ani neviděl hrát, sleduji jejich výsledky jen na internetu a zatím plní mé očekávání. My se ale musíme soustředit především na sebe, makat na sto procent od začátku a především hrát lépe v obraně - to je základ,“ připojil se bývalý hráč Kolína Ondřej Vrchota.

(Jana Kubartová)