Domácí vlétli do utkání jako velká voda. Po pěti minutách vedli 15:0 a dvojciferné vedení už ani jednou v zápase nepustili. Kolín se na chvíli vzchopil na začátku druhé čtvrtiny, ovšem do kabiny šla Beksa s pohodlným čtrnáctibodovým náskokem. Ještě jednou to Středočeši zkusili, nicméně pardubická odpověď byla zřetelná. Výkon domácích přerůstal v exhibici.

„Hráli jsme kolektivní basketbal, kterým jsme se bavili. Předvedli jsme spoustu hezkých kombinací. Hrozně důležité pro sebevědomí týmu bylo to, že jsme do utkání výborně vstoupili. Za pozitivní věc také považuji, že na sérii našich chyb nebo košů soupeře jsme odpověděli přesnou střelbou. Kvituji po dlouhé době rovnoměrné rozdělení minut mezi hráče,“ komentoval po utkání trenér Pardubic Jan Slowiak.

„Pardubice vyhrály v pohodě. V tomto utkání jsem čekal všechno, ovšem že tak špatně začneme… To mě nenapadlo, že se může stát. Mrzí mě to, protože máme v kádru velmi zkušené hráče. Nedá se nic nedělat. Zápas jsme si prohráli už v první čtvrtině. Na rozdíl od minulého zápasu tady v Pardubicích se nám náskok domácích nepodařilo dotáhnout. Koneckonců to se povede tak jednou z deseti utkání,“ byl po utkání smířený s výsledkem, nýbrž zklamaný, kouč Kolína Predrag Benáček.

Jeho svěřenci vyhořeli hlavně na dvoubodové střelbě a trestných hodech. Proměnili jen čtrnáct z celkových šestačtyřiceti pokusů z pole a jen osm z jednadvaceti šestek. K tomu si připsali šestnáct ztrát a prohra více než o třicet byla na světe.

Pardubice - Kolín 89:57
Body: Bohačík 17, Hampton 14, Arnold 13, Černošek 11, Pospíšil 8, M. Peterka 7, Kotas 4, O. Peterka 4, Čarnecký 4, Opoku 4, Tóth 3 – Barnes 12, Benaček 10, Ames 9, Zuzák 8, Hubálek 3, Němeček 3, Machač 3, Ličartovský 2, Adamec 2, Jelínek 2, Matějka 2, Field 1. Rozhodčí: Lukeš, Paulík, Hruša. Fauly: 16:21. TH: 20/26:5/12. Trojky: 5/19:8/21. Čtvrtiny: 28:12, 16:18, 24:14, 21:13. Diváci: 920. Nejlepší hráč: Petr Bohačík (PCE).  

Tereza Hölzlová
Zdeněk Zamastil