Sokol Pečky – BK Kralupy 68:63

Pečky nastoupily po delší době v kompletním složení s odhodláním přerušit sérii pěti porážek.
Domácí basketbalistky se proto od úvodních minut zápasu snažily dostat soupeřky pod tlak a kontrolovat vývoj zápasu. Důraznou obranou, podpořenou úspěšným doskokem se jim to téměř celý zápas dařilo.

Hostující kolektiv se v první polovině zápasu jen s obtížemi prosazoval. Pokud by domácí družstvo mělo lepší úspěšnost v proměňování trestných hodů, mohlo být jeho vedení po dvaceti odehraných minutách vyšší než jen devět bodů.

Po změně stran zlepšily Kralupy obranu a podařilo se jim snížit na rozdíl čtyř bodů. Dvě trojky v závěru třetí čtvrtiny poslaly Pečky opět do desetibodového vedení. Když náskok domácího družstva narostl po třech odehraných minutách závěrečné čtvrtiny na 16 bodů, zdálo se, že je o výhře Peček rozhodnuto.

Kralupské hráčky ale nerezignovaly a bezchybnou střelbou vedení Peček rychle stahovaly. Drama vrcholilo v předposlední minutě utkání, kdy hosté snížili dokonce na rozdíl pouhého bodu. V napínavém závěru Sokolky proměnily dva trestné hody a košem v poslední vteřině zápasu pečetily vítězství.

Body: L. Šípová 14, E. Šípová 13, Novotná 13, Faflíková 12, Horáková 7, Staňková 6, Taucová 3. Šestky: 23/10:11/8. Trojky: 2:3. Fauly: 19:21. Čtvrtiny: 19:10, 18:16, 13:15, 18:22.

Sokol Pečky – Aritma Praha 66:55

Zápas se vyvíjel od začátku příznivěji pro domácí, přestože se tentokrát museli obejít bez dvou opor Evy Šípové a Kateřiny Novotné. Z vedení o sedm bodů, které se vytvořily Pečky v průběhu úvodní čtvrtiny se však dlouho netěšily. Pražanky na jejím konci stav otočily.

Od druhé čtvrtiny převzalo otěže zápasu opět domácí družstvo a Aritmu do konce utkání do vedení nepustilo. Rozhodující krok za vítězstvím učinily Pečky v závěru třetí čtvrtiny, kdy utekly soupeřkám o deset bodů.

Ve vyrovnané poslední čtvrtině si domácí soustředěným a bojovným výkonem náskok pohlídaly.

„Jsem rád, že jsme doma obě utkání vyhráli. Dařilo se nám zejména v obraně, v útoku to stále není ono. Musíme zlepšit střelbu a vyvarovat se zbytečných ztrát. Nyní nás čeká šest zápasů na hřištích soupeřů, soutěž je nesmírně vyrovnaná, věřím ale, že když předvedeme podobné výkony jako tomu bylo tento víkend, nějaké vítězství do Peček přivezeme,“ řekl trenér Peček Zdeněk Švec.

Body: L. Šípová 21, K. Nováková 16, Faflíková 9, Taucová 7, Staňková 4, Bičišťová 3, Borovenová 3, Kulhánková 2, Horáková 1. Šestky: 22/15:28/21. Trojky: 5:3. Fauly: 22:20. Čtvrtiny: 16:18, 16:11, 18:11, 16:15.

1. BA Sparta 10 9 1 738:630 19
2. BC Benešov 10 7 3 684:670 17
3. Valosun Brno B 10 6 4 687:626 16
4. VŠE Praha 10 6 4 692:662 16
5. BK Kralupy - Junior 10 5 5 707:699 15
6. Sparta Praha 10 5 5 678:678 15
7. TJ Sokol Pečky 10 5 5 705:705 15
8. SBŠ Ostrava 10 4 6 678:700 14