Sokol Pečky – Gambrinus Brno B 72:57

Hosté, kteří přicestovali do Peček bez hráček hrající nejvyšší soutěž, vzdorovali domácímu kolektivu pouze v první části zápasu.

Ve třetí čtvrtině pečecké basketbalistky zužitkovaly chyby Brňanek v rozehrávce a získaly až 28-ti bodový náskok. V poslední čtvrtině za rozhodnutého stavu úroveň zápasu poklesla. Domácí trenéři nechali zahrát všechny hráčky z lavičky a hostům se podařilo zkorigovat výsledek.

Body Peček: L. Šípová 12, Horáková 11, Kulhánková 11, Taucová 11, Nováková 8, A. Fröhlichová 6, E. Šípová 5, Mazurová 4, Faflíková 2, Cempírková 2. Šestky: 26:12. Trojky: 6:2. Fauly: 20:22. Čtvrtiny: 25:18, 13:10, 28:10, 6:19.

Sokol Pečky – Sokol Nusle 65:58

Po úspěšném nástupu vedlo ve 3. minutě domácí družstvo 9:0. Série pokažených přihrávek pečeckých hráček přivodila obrat ve vývoji zápasu. V něm pak domácí museli až do začátku poslední čtvrtiny dotahovat vedení soupeřek.

V poslední čtvtině Pečky zabojovaly o strhly vítězství na svoji stranu. Po utkání trenér domácích Zdeněk Fejfar vyjádřil spokojenost se ziskem bodů. „Doufám, že nám dvě vítězství vrátí sebevědomí z úvodu sezony, kdy se nám dařilo. Hra našeho družstva ale měla k dokonalosti daleko. Pochvalu zaslouží Lucka Horáková, která byla o tomto víkendu naší nejlepší hráčkou,“ řekl Fejfar.

Body Peček: Horáková 19, L. Šípová 17, E. Šípová 12, Katrnošková 7, Nováková 6, Taucová 4. Šestky: 24:17. Trojky: 6:4. Fauly 20:21. Čtvrtiny: 13:15, 15:15, 17:13, 20:15.