Pardubice – Sokol Pečky 85:58

Pardubice byly od počátku utkání ve vedení. Hosté, kterým citelně chyběla jejich nejlepší hráčka Lenka Šípová, drželi přijatelný stav až do 33 minuty, kdy prohrávali pouze o deset bodů.
V závěrečných minutách Pečky hodně chybovaly a snadno přicházely o balóny při přechodu do protiútoku. Pardubické basketbalistky z rychlých protiútoků navýšily svůj náskok na konečných 27 bodů.
Po utkání zhodnotil vystoupení svých svěřenkyň trenér Jiří Katrnoška. „Věděli jsme, že nás bez tří podkošových hráček čeká těžký zápas. To se potvrdilo. Škoda našich chyb v závěru utkání, bylo v našich silách uhrát přijatelnější výsledek“.
Body: Faflíková 16, Kulhánková 13, Taucová 10, Katrnošková 7, Vavrošová 6, Horáková 5, Mazurová 1. Šestky: 19/16:15/9, trojky: 2:7, fauly: 19:21. Čtvrtiny: 17:14, 26:14, 15:18, 27:12.

Sokol Pečky – Pardubice 74:76

Do odvety nastoupily Pečky posíleni o Lenku Šípovou a Kateřinu Novákovou. Jejich návrat do sestavy byl na hře domácích znát. Ve srovnání s utkáním v Pardubicích byly pečecké hráčky daleko úspěšnější na doskoku i v zakončení. Osmibodové vedení v polovině utkání proto odpovídalo dění na palubovce.
Pohromou pro domácí byl úsek mezi 24 až 27 minutou, kdy Východočešky šňůrou patnácti bodů v řadě otočily stav ve svůj prospěch. Sokolky se z tohoto úderu jen těžce vzpamatovávaly a s vypětím sil dotahovaly několikabodový náskok soupeřek.
V poslední čtvrtině Pečky několikrát snížily na rozdíl jediného bodu, ale hostující družstvo vždy dokázalo najít odpověď. V závěrečných pěti vteřinách zápasu měly domácí basketbalistky ještě šanci výsledek otočit, ale jejich trojkový pokus v poslední vteřině utkání skončil pouze na obroučce.
Body: L. Šípová 29, Taucová 12, Vavrošová 11, Nováková 6, Kulhánková 5, Katrnošková 4, Faflíková 3, Horáková 2, Mazurová 2. Šestky: 9/5:30/26, trojky: 5:4, fauly: 22:15. Čtvrtiny: 24:17, 11:10, 18:32, 21:17.