Basketbalisty Peček v první lize poprvé vyhrály

Pečky/ Basketbalistky Sokola Pečky zaznamenaly v 1. lize první dvě vítěztví. V průběžné tabulce patří Pečkám po odehraných čtyřech kolech z dvanácti účastnic šestá příčka.

8.10.2008

Z utkání Sokol Pečky - SBŠ Ostrava (87:55).Foto: DENÍK/Michal Bílek

Sokol Pečky – Nová Paka 81:71

Úvod zápasu patřil domácímu družstvu, které ve čtvrté minutě vedlo 10:5. Východočeškám se do konce úvodní čtvrtiny podařilo výsledek otočit na 16:18. Na začátku druhé čtvrtiny získaly Pečky opět pětibodový náskok. Jejich soupeřky, které pozorně bránily a v útoku přesně střílely postupně převzaly iniciativu po dvaceti odehraných minutách o tři body vedly.
Zajímavý a dramatický souboj měl pokračování i po změně stran. Hosté si stále udržovali nepatrný náskok. Pečkám se až na konci třetí čtvrtiny povedlo snížit sedmibodové manko na rozdíl tří bodů. Rozhodnutí padlo v úvodu posledního hracího období, kdy Nová Paka nevstřelila pět minut ani bod. Když se jim v následujících tří minutách vyfaulovaly tři hráčky, odskočily Pečky svým soupeřkám o deset bodů. Tento náskek si udržel domácí kolektiv až do konce zápasu.
Body: L. Šípová 24, E. Šípová 18, Taucová 17, Kulhánková 10, Vavrošová 8, Mazurová 3, Katrnošková 1. Šestky: 46/31, trojky: 6:6, fauly: 25:34. Čtvrtiny: 16:18, 21:22, 18:18, 26:13.

Sokol Pečky – Trutnov B 86:72

Průběh utkání byl v mnohém podobný předešlému zápasu s Novou Pakou. Trutnov, který se téměř celý zápas snažil o presinkovou obranu, hrál zejména v první polovině utkání velice dobře. Domácí hráčky hrající pod tlakem měly v této části utkání značné problémy při přechodu do protiútoku a zkazily značné množství přihrávek.
V druhé polovině utkání Pečky o poznání pozorněji bránily. Trutnov se naopak v obraně dopouštěl značného množství faulů, které domácí družstvo trestalo proměňováním trestných hodů. Velký podíl na obratu a výhře Peček měla hra sester Šípových, které po změně stran podoběma koši své soupeřky jasně přehrávaly. Po utkání byl trenér domácích, kteří jsou nováčkem této soutěže s výsledky spokojen. „Obě utkání nebyla pro nás vůbec jednoduchá, velkou část jsme museli dotahovat vedení soupeřek. Zvýšená bojovnost a nasazení našich děvčat v závěru obou zápasů nám přinesla zisk prvních a tolik důležitých bodů,“ konstatoval Zdeněk Fejfar.
Body: L. Šípová 30, E. Šípová 24,Taucová 15, Vavrošová 9, Katrnošková 6, Mazurová 2. Šestky: 31/24:12/9, trojky: 3:7, fauly: 18:27. Čtvrtiny: 22:20, 15:22, 26:14, 23:16.

(Jiří Katrnoška)

8.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.