Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Boj mezi Kolínem a Pečkami: hrát se bude, ale ne celý zápas!

Kolínsko - Výbor České basketbalové federace pro střední Čechy zrušil úterní rozhodnutí sportovně – technické komise a vynesl nové usnesení. Kvalifikační duel kadetů U16 mezi Kolínem a Pečkami se nebude hrát celý, ale od momentu přerušení.

13.6.2008 74
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jiří Bittner

Je to jako na houpačce. Jednou má navrch tenhle soupeř, pak zase ten druhý. Téměř každý den jinak. A hlavně – vše mimo palubovku. Nedohraná kvalifikace o první ligu basketbalových kadetů věkové kategorie U16 mezi domácím Kolínem a Pečkami je provázena slovíčkařením, hrou s jednotlivými články soutěžního řádu a také odlišnými rozhodnutími řídících orgánů České basketbalové federace pro střední Čechy.

Zatímco sportovně – technická komise (STK) v úterý nařídila zopakovat přerušený odvetný zápas, který rozhodčí ukončili v 5. minutě druhé čtvrtiny poté, co je vulgárními výrazy napadal otec jednoho z pečeckých hráčů, ve čtvrtek už všechno bylo zase jinak. Výbor středočeské basketbalové federace vynesl nové rozhodnutí: Zápas se sice opakovat bude, ale ne celý. Začne se od okamžiku přerušení a ponechá se skóre. Kolín tedy dostane k dobru náskok, který si už jednou vybojoval a povede o 23 bodů (39:16). Tím pádem bude blíž k vítězství v celé kvalifikaci.

„Nařízení nového utkání by narušilo princip čestného sportovního soutěžení a ve svých důsledcích by neodůvodněně zvýhodnilo družstvo Spartaku Pečky,“ uvedl mimo jiné v odůvodnění rozhodnutí předseda výboru Jan Schödlbauer.

„Cítíme se morálními vítězi a jsme rádi, že výbor takhle rozhodl. Sice jsme požadovali kontumaci v náš prospěch a jistotu postupu, ale i takhle jsme částečně spokojeni. Výbor uznal, že jsme nenesli vinu na přerušení zápasu,“ řekla Ivana Koláčná, členka vedení BC Kolín.

V Pečkách naopak zavládlo obrovské rozčarování. Spokojenost s úterním rozhodnutím vystřídalo zklamání. Trenér kadetů Zdeněk Fejfar označil rozhodnutí výboru za nerozumné. „Udělali to takhle na poslední chvíli, navíc z vlastní iniciativy a nikoliv na základě odvolání Kolína nebo jiných podkladů. A to mě mrzí. My se také budeme bránit. Zápas sice odehrajeme, ale využijeme proti rozhodnutí výboru mimořádného opravného prostředku,“ podotkl Fejfar. Ten navíc upozornil na důležitý fakt: „Bude se hrát od času 5:00. Duel byl přerušen v páté minutě. Ovšem dnes už nikdo neví, jestli to bylo v čase 4:05, nebo 4:55. A to je v basketbalu hodně velký rozdíl. Za padesát vteřin se toho může hodně stát.“

Sobotní rozhodující zápas se hraje v kolínské hale Spojů už od 8 hodin ráno. A je takřka jisté, že se neobejde bez emocí. „Bude to bitva nervů,“ pronesla Ivana Koláčná.

Všechny podrobnosti ke kauze čtěte v rubrice "Související články."

Rozhodnutí o nedohraném utkání kvalifikace DL U16

Výbor Stč ČBF se na své schůzi dne 12. 6. 2008 zabýval z vlastní iniciativy okolnostmi nedohraného utkání kvalifikace o postup do ligy U 16 Kolín – Pečky dne 1. 6. 2008 v Kolíně, jakož i rozhodnutím STK Stč ČBF ze dne 11. 6. 2008, která nařídila opakování tohoto utkání v termínu 14. 6. 2008 bez přítomnosti diváků s tím, náklady spojené s tímto utkáním ponese Stč ČBF a v utkání mohou hrát jen hráči uvedení na zápise z nedohraného utkání a rozhodl následovně:

1) Rozhodnutí STK Stč ČBF ze dne 11. 6. 2008 se ruší

2) Utkání bude dohráváno od času 5.00 II. čtvrtiny a stavu 39:16 dne 14. 6. 2008 v Kolíně od 8.00 v hale SOU Spojů, Jaselská ul. (vchod z ulice Královská cesta) s tím, že dohrání tohoto zápasu se mohou zúčastnit jen hráči uvedení na zápise prvního nedohraného utkání. Fauly jednotlivých hráčů z prvního nedohraného utkání se započítávají.

3) Obě družstva hrají dohrávku tohoto utkání na vlastní náklady.

4) Na utkání jsou delegováni rozhodčí Kučera a Velda. Odměna rozhodčích viz článek 2. Rozpisu kvalifikace, náklady za rozhodčí hradí Stč ČBF.

5) Případ se předává k dalšímu řízení disciplinární komisi Stč ČBF.

Odůvodnění: Utkání bylo rozhodčími ukončeno z důvodu hrubých opakovaných urážek rozhodčích jedním z diváků, který po žádosti rozhodčích o jeho vyvedení na výzvu hlavního pořadatele odmítl opustit tělocvičnu. Tento divák byl z Peček. Při rozhodování ve věci řídící orgán tuto skutečnost nezohlednil a rozhodl o opakování utkání v souladu se SŘB, který podobné případy neřeší.
Při posouzení celého případu se výbor řídil především článkem XIV. 2 Stanov ČBF, podle kterého jsou orgány ČBF na všech stupních povinny dbát toho, aby práva členů vyplývající ze stanov, předpisů a řádů byla uplatňována v souladu s principy čestného sportovního soutěžení i s pravidly morálky. Je nepochybné, že chování diváka z Peček principům čestného sportovního soutěžení i pravidlům morálky odporovalo. Nařízení nového utkání by narušilo princip čestného sportovního soutěžení a ve svých důsledcích by neodůvodněně zvýhodnilo družstvo Spartaku Pečky. Výbor proto pokládá za nejoptimálnější řešení celé situace dohrání tohoto utkání za podmínek výše uvedených a proto rozhodl, jak výše uvedeno.

Poučení: Proti tomuto rozhodnutí je možný mimořádný opravný prostředek, který musí být podán účastníkem do 7 dnů ode dne doručení tohoto rozhodnutí a nevyžadují se pro něj náležitosti uvedené v čl. 41 (3) SŘB. O mimořádném opravném prostředku rozhoduje výbor ČBF.

Jan Schödlbauer, předseda výboru Stč ČBF

Autor: Petr Koděra

Jak byste řešili osud tohoto nedohraného zápasu?

Kontumací ve prospěch Kolína

71 %

Kontumací ve prospěch Peček

18 %

Novým zápasem

5 %

Zcela jinak, do diskuse pod článkem napište jak

2 %

Dohrávkou, jak rozhodl ve čtvrtek výbor StČ ČBF

4 %

Hlasovalo: 56

Anketa byla ukončena

Místo události:
13.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 74
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení