Pardubice - BC Kolín 73:67

Prvních pět minut se oba týmy střídaly ve vedení a na světelném ukazateli svítil stav 11:9. Další tři však vyhrál Kolín 9:2 a ujal se pětibodového vedení. Domácí snížili trojkou Hamptona a málokdo v ČEZ Areně tušil, že to je na dlouho poslední pardubický koš. Středočeši se neuvěřitelnou šňůrou 18:0 vzdálili soupeři na rozdíl šestnácti bodů. Klíčovou pro další průběh zápasu se ukázala skutečnost, že Synthesia nerezignovala a za tři a půl minuty naopak ona „upletla“ desetibodovou šňůru bez nějaké odezvy protivníka. Přesto ale první poločas prohrála o sedm bodů.

„Stejně jako v Děčíně jsme dovolili soupeři uspět na útočném doskoku. V první půli hned devětkrát. Soupeř tak zaznamenal několik jednoduchých košů, dopichem či opakovanou střelou. To snižovalo naší agresivitu v obraně,“ hodnotil pardubický kouč Jan Slowiak.

Třetí čtvrtina se proměnila v doháněcí jízdu. Kolín se držel v plusu do 26. minuty. Po koši Hamptona domácí opět po dlouhé době vedli (50:49). Jejich protivník se však nehodlal vzdát a do konce této části odskočil na pět bodů.

„Po přestávce jsme začali daleko aktivněji bránit. Kluci se rvali o každý míč a z utkání udělali boj. Pomalu jsme vývoj otáčeli ve svůj prospěch, ovšem zradily nás střely z otevřených pozic,“ poznamenal pardubický trenér.

Závěrečný kvartál sliboval nefalšované drama, a to skutečně nastalo. Pět minut do konce byla v pardubických příznivcích hodně malá dušička. V tu dobu jejich miláčci prohrávali 56:63. Na to se nemohl dívat mladík Wright. S ledovým klidem proměnil dvě těžké střely za tři body a obrat dokonal dvojkou. O definitivní výhře Východočechů rozhodli tři série stoprocentních trestných hodů.

„Podobně jako v Kolíně jsme otočili vývoj utkání na poslední chvíli. Jsem za to rád, ovšem sebevědomý výkon ze závěrečné čtvrtiny, měl být už od začátku,“ pravil Slowiak.

"Soupeř vyhrál zaslouženě, a to proto, protože věřil, že může utkání otočit. A když se mu to podařilo, zase věřil, že ho dotáhne do vítězného konce. Už poněkolikáté se ukázalo, že naši hráči neumějí dát koš z perimetru. Mám na mysli především oba malé Američany. Nejsou dostatečně zralí a zkušení na to, aby zápas, kdy skoro pořád vedeme, dotáhli do konce. Co je nám platné, když sedmatřicet minut podáváme dobrý výkon, když pak prohrajeme. V posledních minutách jsme porazili sami sebe," konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

Body: Hampton 17, Miloš a Pospíšil po 15, Wright 13, Arnold 9, Marek a Sýkora po 2 – Jones 19, Machač 16, Platt 12, Smith 10, Pavlík a Zachrla po 3, Hubálek a Marko po 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, L. Lukeš. Trojky: 9:3. Trestné hody: 13/10 – 21/18. Fauly: 23:20. Pět chyb: 40. Marko. Doskoky celkem: 27:38. Nejlepší hráč: Pavel Miloš. Čtvrtiny: 16:22, 15:16, 22:20, 20:9.