Pardubice se o víkendu zúčastnily Final Four Českého poháru, kde obsadily třetí místo, když v semifinále podlehly Nymburku (42:92) a v souboji o bronz porazily Geofin Nový Jičín (76:74).
K oporám Pardubic patří Levell Sanders, který v jednom zápase průměrně nastřílí 15,3 a David Šteffel s průměrem 15,6 bodů na utkání. David Šteffel je i nejlépe doskakujícím hráčem svého týmu, když v utkání zaznamená průměrně 8,1 doskoků.
Kolín se s Pardubicemi střetl v 7. kole. Tento zápas mu ale vůbec nevyšel, svému soupeři podlehl třicetibodovým rozdílem. Také v utkání 18. kola na domácí palubovce kolínští neuspěli a prohráli 75:94. Kolín porazil Pardubice až ve třetím utkání, kdy v hale Spojů zvítězil 84:79. Jak dopadne čtvrté vzájemné měření sil, to ukáže až nedělní duel, který začíná v 17.00 hodin.
„Máme za sebou desetidenní zápasovou pauzu, která by měla obrovský prospěch, pokud bychom vyhráli to poslední utkání s Novým Jičínem. Pořád si myslím, že jsme měli vyhrát, byli jsme velmi blízko. Během té doby, co jsme teď nehráli, jsme hodně pracovali. Zlepšovali jsme fyzičku, nacvičovali nějaké taktické prvky, věnovali jsme se střelbě. Opravdu velká škoda prohry s Novým Jičínem, to by to mělo ještě mnohem větší význam. My samozřejmě chceme důstojně odehrát poslední dva zápasy, ve kterých chceme vyhrát. Půjdeme do nich naplno, proto jsme to všechno dělali. Pro vítězství uděláme vše,“ řekl před utkáním kolínský trenér Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)