Pardubice zatím zaznamenaly jen dvě těsné porážky. Na domácí palubovce nestačily na Nový Jičín 77:80 a Děčín 79:81. Další čtyři zápasy s přehledem vyhrály. Porazily Vyšehrad 111:43, Opavu 87:77, Poděbrady 90:79 a Ostravu 89:65.

V posledním utkání Pardubice jen těsně prohrály s Děčínem (79:81), když nestačily smazat čtrnáctibodovou ztrátu z první čtvrtiny.
Pardubická soupiska prošla po loňské nevydařené sezoně velkou obměnou. Zůstali jen Martin Sýkora, Jan Špaček a Tomáš Vošlajer. Pardubice získaly trojici Američanů, z nichž dva okusili Mattoni NBL už v minulém roce, Marcus Arnold (M NBL 2008/09: Ostrava), Maurice Hampton (Liberec) a Derek Wright. Dále angažovaly zkušené české hráče: Zbyňka Pospíšila (Nový Jičín), Pavla Miloše (Děčín), Petra Bohačíka (Ostrava), Martina Marka (Liberec) a Tomáše Tótha (Liberec). Tým vede trenér Jan Slowiak, který dříve koučoval Liberec.

„Pardubice jsou silný soupeř. V minulém kole doma prohrály s Děčínem. Určitě to budou chtít napravit a uspět u nás. V současné době máme dobrou formu. Čeká nás ale hodně těžké utkání. Věřím, že když zopakujeme výkon z posledních zápasů, Pardubice porazíme. Pro diváky to bude atraktivní podívaná. Doufám, že jich do haly přijde co nejvíce, jejich podporu budeme potřebovat,“ řekl trenér Kolína Predrag Benáček.

Utkání se hraje v sobotu 24. října od 17.45 hodin v hale Spojů.

(Jana Kubartová)