BK Pardubice - BC Kolín 88:83Pardubičtí basketbalisté udrželi neporazitelnost v soutěži, ale Kolín se proti favoritovi vytáhl a v závěru neměl daleko k senzaci.
Domácí měli v první půli více ze hry, postupně si vytvořili až dvouciferný náskok a soupeř jen dotahoval. Hosté zaostávali zejména při doskakování, při kterém Východočeši uplatnili výškovou převahu.

I po přestávce měli domácí dlouho hru ve svých rukou a zdálo se, že utkání skončí jejich vysokým vítězstvím. Vedli už 71:55, ale hosté ještě vycítili šanci. Kolín zrychlil hru a dvěma trojkami Jiřího Šebka v rychlém sledu zahájil stíhací jízdu. Pardubičtí znervózněli a utkání dospělo k dramatické koncovce. Ve 39. minutě Kolín dokonce otočil na 82:83, ale pak se přece jen projevila zkušenost domácích basketbalistů, kteří zásluhou Trnky a Sanderse strhli vítězství na svou stranu.

„Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. Poté, co jsme soupeři ve třetí čtvrtině utekli na nějakých 16 bodů, jsme se nechali „ukolébat“ a mysleli si, že to dohrajeme v klidu. Bohužel jsme si nechali dát několik košů z „poloprotiútoků“, které jsou typické pro družstvo Kolína. Jejich hráči jako Šebek nebo Vorlíček umějí vystřelit z perimetru i po nadriblování. A když se k těmto košům přičtou nějaké z podkoše, stav byl najednou vyrovnaný. Pak už rozhodla koncovka a zkušenosti. To jsme, myslím, zvládli dobře a vyhráli,“ uvedl trenér Pardubic Stanislav Petr.

„Do zápasu jsme vstoupili s příliš velkým respektem ze soupeře. V prvním poločase jsme mu umožnili velice snadno a často skórovat. Stejně jako v prvních dvou zápasech jsme se trápili na doskoku,“ přiznal kouč Kolína Miroslav Sodoma. „Pardubice byly lepší v útočném i obranném doskakování. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním zvrátit výsledek, což se nám podařilo. Zápas jsme zdramatizovali především zlepšeným doskokem. V těchto chvílích jsme soupeře přehrávali rychlými protiútoky a rychlým přechodem. Škoda, že jsme nevyužili šance, kdy jsme se minutu před koncem dostali do jednobodového vedení. Při dvou protiútocích jsme pak zbytečně příliš rychle zakončovali z nepřipravených pozic. To nás připravilo o definitivní zvrat a nečekanou výhru v Pardubicích.“

Sestava a body: Sanders 26, Williams 15, Gama 14, Trnka 11, Phillips 10, Novotný 7, Přibyl 3, Majerík 2, Špaček, Jelínek, Moravec – Burch 17, Šebek 17, Harrison 11, Krátký 10, Řeřábek 8, Velenský 6, Kiršbaum 5, Vrchota 4, Vorlíček 3, Dostál 2, Novák, Sucharda. Čtvrtiny: 29:20, 25:26, 19:14, 15:23. TH: 26/31: 22/27. Diváků: 1350.