Kolín - Pardubice
75:78

Před týdnem kolínští basketbalisté podlehli na domácí palubovce o dva body Nymburku, a to až po druhém prodloužení, ve středu v Prostějově prohráli o čtyři body a naposledy jim v sobotu 24. října těsně unikl domácí zápas proti Pardubicím. Tentokrát o tři body.

A o to těžší porážka to byla, protože celý zápas vedli. Dlouho si drželi náskok kolem desíti bodů, ale nakonec o něj přišli. Pardubice v závěru nedovolily Kolínu skórovat. Domácí basketbalisté se v posledních téměř čtyřech minutách neprosadili. Pod koš se nedostali a z dálky zahazovali jednu střelu za druhou. „V poslední čtvrtině jsme se dostali snad jen ke dvou střelám z podkoše a z perimetru jsme se nemohli trefit,“ posteskl si na tiskové konferenci po utkání kolínský Jan Pavlík.

A bylo to skutečně tak. Hosté zónovou obranou na konci utkání znemožnili Kolínu reagovat na svůj obrat. Velký impuls jim k tomu dal i verdikt sudího, který ještě za šestibodové výhody pro Kolín posoudil Machačův faul jako nesportovní chybu. Pardubice dva trestné hody využily a následně po vhazování vsítily ještě trojku. Pětibodová šňůra rozhodla. Pak už Kolín netrefil jediný koš a hosté si došli pro výhru 75:78.

Ale diváci mohli být i přes prohru spokojeni. Kolín předváděl skvělé basketbalové akce. Za zmínku stojí třeba zadovka Brada Jonese, po které skóroval Roderick Platt nebo trojková přestřelka kolínského Pavlíka s pardubickým Sýkorou. Během dvou minut nasázeli oba hráči patnáct bodů. Na Sýkorovu trojkovou výzvu vždy okamžitě reagoval Pavlík, který taky nakonec minisouboj vyhrál 3:2.

„V utkání se nám dlouho nedařilo. Domácí byli téměř po celý zápas o krok vpředu. Nakonec jsme je ale přibrzdili jejich vlastní zbraní, a to zónovou obranou. Nespadlo jim tam na koncihodně střel za sebou a díky tomu jsme nakonec otočili celý zápas. Nehráli jsme dobře, dělali jsme hodně chyb v obraně, a proto je pro nás toto vítězství velmi cenné,“ liboval si po utkání šťastný trenér Pardubic Jan Slowiak.

Na druhé straně seděl po třetí za sebou smutný kolínský kouč Predrag Benáček. „V závěru nám došly síly. Sehráli jsme tři vyrovnaná a náročná utkání za sebou. Absolutně nám nevyšly střely z perimetru v závěru utkání. A i přes skvělou obranu, kterou jsme v zápase předváděli, jsme nakonec prohráli. Pardubicím gratuluji k zaslouženému vítězství,“ hodnotil krátce Benáček.

Body: Machač 17, Jones 15, Pavlík 12, Smith 11, Platt 11, Zuzák 5, Hubálek 4 - Marek 23, Miloš 14, Sýkora 13, Hampton 11, Tóth 7, Pospíšil 6, Wright 2, Arnold 2
Rozhodčí: Lukeš, Galajda
Fauly: 16-19
TH: 13/18 - 11/15
Trojky: 6/29 - 9/29
Čtvrtiny: 17:16, 25:21, 22:17, 11:24
Diváků: 610
Nejlepší hráč: Martin Marek (Pardubice)

Tereza Hölzlová