Basketbalisté Kolína si po porážce v Liberci s místními Kondory připsali v Mattoni NBL další prohru. Ve středu si dojeli pro porobu do Pardubic, kde prohráli 68:80. Káru Kolína táhl střelec Schiffino, ale jeho šestnáct bodů nestačilo. V domácím dresu se skvěle dařilo Jiřímu Novotnému, autorovi devatenácti bodů, který byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Všechny čtvrtiny měly stejný průvodní znak, pomalý rozjezd domácích hráčů. První část hry zahájil Kolín dvěma trojkami, ovšem pak čekal na body přes čtyři minuty a Východočeši utekli z2:6 na 15:6. Vzávěru první čtvrtiny a na začátku druhé se nováček několikrát dostal na dostřel. Jeho snahu odorovnání však zhatila poslední minuta prvního poločasu, kdy si domácí vypracovali desetibodový náskok.

Nástup do druhé půle domácím střelecky nevyšel a jejich sterilitu změnila až po čtyřech minutách Sandersova trojka. Vzávěrečné pasáži třetí čtvrtiny řádil trojkař Novotný, který od stavu 52:46 do stavu 65:49 zaznamenal tři úspěšné dalekonosné pokusy. Vtomto úseku byly definitivně znehodnoceny kolínské akcie, neboť Vorlíčkovi rozhodčí udělili technickou chybu, která během půl minuty zapříčinila osm pardubických bodů vřadě. Kalich hořkosti si vypili Středočeši do dna vposlední vteřině, kdy jenom přihlíželi Přibylově dorážce.

Vzávěrečné čtvrtině pardubičtí basketbalisté vedení kontrolovali a nebýt poslední dvouminutovky mohl být dalekovyšší.

Ohlasy trenérů

Ivan Vojtko, trenér Pardubic: „Nebyl to jednoduchý zápas, jak ukazuje postavení Kolína vtabulce. Ještě dvě minuty před koncem jsem byl se stavem 80:60 naprosto spokojen. Vzávěru se opět projevila naše nekoncentrovanost. Naše výhra byla tentokrát upracovaná. Dlouho se nám nedařilo Kolín definitivně zlomit. Měli jsme po televizním utkání na USK dlouhé volno a to narušilo náš zápasový rytmus.“

Miroslav Sodoma, trenér Kolína: „Nezvládli jsme jednu fázi první čvrtiny, naštěstí se nám do jejího konce podařilo snížit. Ve druhé nás soupeř zcela přehrál. Po přestávce jsme zlepšili hru a přiblížili se Pardubicím na šest bodů. Bohužel vdobě vyrovnané hry, jsme udělali technickou chybu, ztratili koncentraci a protivník se během jednohu útoku vrátil kvýraznějšímu náskoku. Pak už jsme neměli vnitřní sílu tak silnému soupeři vzdorovat.“

BK Synthesia Pardubice– BC Kolín 80:68 (25:21, 45:35, 67:49)

Body: Novotný 19, Williams 16, Přibyl 13, Sanders 12, Gamma 8, Phillips 5, Majerík 4, Šmigič 3– Schiffino 16, Velenský 12, Mc Coy 10, Vrchota a Šebek po 9, Vorlíček 8, Harrison a Kiršbaum po 2.Rozhodčí: Vrážel, Galajda, Kapl. Trojky: 8:5. Trestné hody: 15/10– 11/9. Fauly: 12:19. Doskoky celkem: 37:35. Diváků: 1060.Nejlepší hráč: Jiří Novotný (Pardubice).

Další utkání sehraje Kolín už tuto sobotu na domácí palubovce v hale Spojů. Od 17.45 hodin hostí v derby Sadskou.