Kolínský tým má v nejvyšší soutěži s Ostravou skvělou bilanci. Dva zápasy a dvě výhry! Přestože v těchto utkáních byl ostravský celek favoritem, dokázali kolínští překvapit a oba zápasy v dramatických koncovkách rozhodli ve svůj prospěch. Znamená to tedy, že má Kolín na Ostravu nějaký zvláštní recept?
„Určitě se budeme snažit náš výkon proti tomuto soupeři zopakovat a porazit ho po třetí v této sezoně. Ale bude to hodně těžké. Ostrava se na nás jistě velice dobře připraví. Bojuje o play-off, každá výhra je pro ni nesmírně důležitá. Budeme se jim to snažit co nejvíce znepříjemnit,“ řekl kouč Kolína Miroslav Sodoma.

„Většinou to tak je, že některý soupeř nám sedí a některý ne. Ostravu jsme dvakrát porazili, za což jsme rádi a určitě chceme vyhrát i po třetí,“ uvedl Jiří Šebek.

Určitou roli může sehrát i to, že Ostrava nastoupí bez zraněného rozehrávače Mitchella. „To, že Ostrava bude hrát bez svého ústředního rozehrávače může mít na její výkon ohromný vliv. Mitchell je tam už druhý rok, řídí jejich hru. Je to 50% týmu,“ míní nebezpečný střelec Kolína. V utkání se ale představí nová posila Kenneth Wilson, který zatím odehrál čtyři zápasy. „Nový Američan je také dobrý, ale přeci jen s nimi nebude tak sehraný jako je Mitchell,“ dodal Šebek.

Po výhře nad Ústím, která pro Kolín znamená téměř jistou záchranu v soutěži, mohla v týmu zavládnout spokojenost. „ V podstatě to vypadá tak, že jsme zachránění. Můžeme hrát s větším klidem, můžeme si to užít. Ale určitě chceme hrát co nejlépe a ukázat se v co nejlepším světle. I ve zbývajících zápasech budeme hrát na 100%,“ slibuje Jiří Šebek.

I v tomto týdnu se někteří kolínští hráči potýkají se zdravotními problémy. Otázkou tedy je, jakou sestavu bude mít trenér Miroslav Sodoma v sobotním zápase k dispozici. „Jasona McCoye opět trápí viróza, stejně je na tom i Michael Dostál. Zranění rozehrávače Ondry Vrchoty je stále hodně bolestivé a nedovoluje mu plnou tréninkovou zátěž,“ přiblížil situaci kolínský kouč. „Věřím, že doma předvedeme divákům dobrý výkon a že zápas bude atraktivní až do samého konce.“