Utkání, které přineslo v závěrečných minutách velké drama, nakonec pro sebe rozhodli hráči Opavy, pro které to byla třetí výhra v řadě. A to byl přitom před tímto utkáním poslední tým nejvyšší soutěže.

BC Kolín – Opava 67:72

Souboj dvou mužstev z chvostu tabulky začali lépe hostující hráči. Od začátku si postupně budovali náskok, který v průběhu prvního poločasu narostl na rozdíl 18 bodů. Kolínský trenér míchal se sestavou. Na hrací plochu poslal kromě Zachrly a Šebka celou lavičku. Nic platné. V té době by si na ně nikdo nevsadil ani korunu. Kolín zachránila až poločasová přestávka.
Po změně stran přišli domácí hráči jako vyměnění. Ve třetí čtvrtině vyrovnali na 54:54. Minutu před koncem této části dokonce vedli o jeden bod. Hlavní roli přitom hrál excelentně smečující Rogers.
Hala byla v té době ve varu. Optimismus ji ale vydržel jenom chvíli. Soupeř si o chvíli později vzal vedení opět na svoji stranu. Navíc Rogers si připsal čtvrtou osobní chybu a trenér ho na chvíli stáhl ze hřiště. Opava se dostala do mírného vedení, které nakonec s vypětím všech sil udržela. Vítězstvím se v tabulce dotáhla bodově právě na Kolín, ale má odehráno o zápas méně.

Body: Ames 17, Rogers 13, Pavlík 11, Lepinaitis 8, Mihailovič 6, Zuzák 5, Novotný 5, Machač 2 - Pumprla 15, Štec 15, Hrubý 11, Kratochvíl 10, Dygrýn 9, Šitřina 8, Czudek 4. Rozhodčí: Vrážel, Rozsypal, Znamínko. Střelba za 2 body: 34:14/40:22. TH: 23:21/17:13. Trojky: 20:6/13:5. Fauly: 22:21. 5 chyb: 38. Pumprla (Opava). Nejlepší hráč: Pumprla (Opava).